Blisko ludziZnani i Lenovo wspierają Fundację SYNAPSIS

Znani i Lenovo wspierają Fundację SYNAPSIS

Znani i Lenovo wspierają Fundację SYNAPSIS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.12.2010 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„Pokaż innym jak czerpiesz radość z życia” to motto kalendarza na rok 2011, który od dziś jest dostępny w sprzedaży. W projekt zaangażowało się 12 znanych osób. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji SYNAPSIS, która od 20 lat realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym dotkniętym autyzmem.

„Pokaż innym jak czerpiesz radość z życia” to motto kalendarza na rok 2011, który od dziś jest dostępny w sprzedaży. W projekt zaangażowało się 12 znanych osób: Michał Bąkiewicz, Katarzyna Dowbor, Dorota Gardias, Monika Jarosińska, Patricia Kazadi, Marcin Kwaśny, Alżbeta Lenska, Michał Lesień, Rafał Patyra, Michał Piróg, Małgorzata Potocka i Janusz Tylman, którzy na zdjęciach prezentują swoje hobby, pasje bądź to, w jaki sposób lubią spędzać wolny czas.

Mecenasem kalendarza jest firma Lenovo, światowy producent komputerów przenośnych i stacjonarnych. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji SYNAPSIS, która od 20 lat realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym dotkniętym autyzmem. Kalendarz można nabyć poprzez Partnerów projektu: Allegro - na aukcji charytatywnej www.kalendarz2011.allegro.pl oraz na platformie handlowej groupon.pl

Lenovo jest jednym z największych producentów komputerów przenośnych na świecie, urządzeń które pomagają w pracy, a dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, stają są domowymi centrami multimedialnej rozrywki, dając radość całym rodzinom. Zdecydowaliśmy się pomóc Fundacji SYNAPSIS, gdyż Jej działalność daje szansę wielu osobom czerpać radość z życia, a pod takim właśnie "hasłem" promujemy nasze produkty - mówi Tomasz Byskosz, Marketing Manager firmy Lenovo. Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, a w szczególności Twarzom kalendarza, za ich otwartość na potrzeby społeczne - dodaje.

O autyzmie

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym, które powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. Szacuje się, że w Polsce na 10 tys. narodzin przypada 20 dzieci dotkniętych tą niepełnosprawnością.

ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności.

Znane obecnie metody terapii autyzmu często pozwalają osiągnąć znaczną poprawę funkcjonowania dziecka. W tym celu niezbędna jest jak najwcześniej postawiona diagnoza oraz odpowiednia terapia.

Jeszcze kilka lat temu powszechne było przekonanie, że autyzm jest nieuleczalny. Praktyka ostatnich lat pokazuje jednak, że wcale tak nie musi być. Wczesne rozpoznanie autyzmu oraz indywidualnie dostosowana, całościowa i intensywna terapia może prowadzić do poprawy funkcjonowania dziecka z autyzmem w stopniu zbliżonym lub równoznacznym z wyleczeniem. Z naszych doświadczeń wynika, że może to dotyczyć nawet 10 procent małych dzieci objętych wczesną i intensywną terapią - mówi Joanna Grochowska, Wiceprezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS. O firmie Lenovo

Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) stawia sobie za cel tworzenie komputerów osobistych o wyjątkowych zaletach technicznych. Model biznesowy Lenovo opiera się na innowacyjności, skuteczności operacyjnej oraz zadowoleniu klientów, a także na inwestycjach na rynkach wschodzących. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne i usługi na całym świecie. Lenovo ma duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach oraz w Raleigh w Południowej Karolinie (USA).

O Fundacji SYNAPSIS

Fundacja SYNAPSIS jest organizacją pożytku publicznego, która od 20 lat realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem oraz ich rodzinom, zapewniając kompleksowe i profesjonalne świadczenia w zakresie diagnozy, terapii, edukacji, rehabilitacji oraz rzecznictwa. Fundacja przyczynia się do poprawy jakości życia chorych oraz ich rodzin w Polsce. Opieką obejmuje około 300 rodzin rocznie. Więcej informacji o Fundacji SYNAPSIS można znaleźć na stronie: www.synapsis.org.pl

O agencji Studio 111

Studio 111 zostało założone w 2009 roku przez osoby pragnące realizować swoje marzenia, chcące stawiać czoła nowym wyzwaniom oraz na nowo zdefiniować standardy z zakresu szeroko rozumianego PR'u. Firma specjalizuje się w działaniach public relations, zapewniając profesjonalne i innowacyjne podejście do budowy pozytywnego wizerunku w internecie oraz mediach tradycyjnych. Skupia wokół siebie grupę młodych, ambitnych pracowników, którzy dzięki swej pasji, zaangażowaniu i znajomości rynku, gwarantują kreatywne podejście do potrzeb oraz aktualnej sytuacji Klienta. Doświadczenie wraz z otwartością na nowe rozwiązania i technologie pozwalają realizować najwyższej jakości, kompleksowe usługi związane z wprowadzaniem nowych produktów, promowaniem marek oraz kreowaniem wizerunku.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także