Blisko ludziŻołnierz z dzieckiem na rękach. Zdjęcie poruszyło internautów na całym świecie

Żołnierz z dzieckiem na rękach. Zdjęcie poruszyło internautów na całym świecie

Żołnierz czule patrzy na dziecko
Żołnierz czule patrzy na dziecko
Źródło zdjęć: © Twitter.com
oprac. KSA

22.08.2021 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przejęcie władzy w Afganistanie przez talibów sprawiło, że mieszkańcy za wszelką cenę próbują uciec z kraju. Nie jest to łatwe, dlatego część z nich stara się, chociaż uratować swoje dzieci. Zdjęcie żołnierza, który opiekuje się niemowlakiem, wymownie oddaje całą sytuację.

Z każdym dniem sytuacja w Afganistanie jest coraz bardziej dramatyczna. Talibowie zdobyli władzę nie tylko na prowincjach, ale również w dużych miastach, w tym w stolicy.

Po zajęciu Kabulu mieszkańcy Afganistanu zrozumieli, że już nie mają dokąd uciec w swoim kraju i muszą jak najszybciej wydostać się z ojczyzny. Talibowie wprowadzą radykalne rządy i wymierzą surowe kary dla każdego, kto wcześniej żył niezgodnie z tym, co mówi prawo szariatu.

Strach przed jutrem

Ludzie zostawiają cały swój dorobek i uciekają w popłochu. Obecnie jedyną możliwością jest wylot samolotem. Niestety na lotnisku panuje chaos i bardzo trudno jest przeciętnemu mieszkańcowi dostać się na pokład jakiegokolwiek samolotu.

Zrozpaczeni Afgańczycy próbują dać lepsze życie, chociaż swoim dzieciom. Po sieci krążą fotografie, na których widać, jak rodzice przekazują żołnierzom swoje pociechy, przerzucają jej przez ogrodzenie lub błagalnie wciskają na ramiona.

Zdjęcie żołnierza United States Marine Corps z dzieckiem na rękach wzruszyło internautów na całym świecie. Mężczyzna siedzi na krześle i uśmiecha się do niemowlaka, którego z czułością przytula do siebie. Z jego uśmiechu widać troskę o los młodego człowieka.

To wyjątkowy moment, który jest tylko chwilą. Obok żołnierza leży broń, a on jest w pełni gotowy, żeby w każdej chwili przejść do ataku.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także