Trwa ładowanie...

Żyje niczym postać z serialu. Norweżka została "Królową Wikingów"

Sol Geirsdottir od lat interesowała się kulturą nordycką. Pasja kobiety przerodziła się w sposób na życie. Wspólnie z mężem pokazuje, jak wygląda codzienność współczesnej rodziny Wikingów.

Share
Jak żyją współcześni Wikingowie? Jak żyją współcześni Wikingowie? Źródło: East News, fot: mediadrumworld.com/@thevikingque
d48oyzc

Każdy fan serialu "Wikingowie" na pewno kojarzy Lagerthę. To właśnie jej postać jest dla Norweżki ogromną inspiracją, jeśli chodzi o stroje i fryzury. Sol podchodzi do tematu na poważnie. Wraz z mężem czci nordyckich bogów, wykonuje tradycyjne rytuały a nawet tworzy melodie w oparciu o nordycką muzykę ludową. Jak toczy się życie codzienne tej nietypowej rodziny?

Sol Geirsdottir od zawsze fascynowała się nordycką kulturą

Zamiłowanie do historii o Wikingach zaprowadziło Sol na studia związane z dawną nordycką religią. Im więcej Norweżka dowiadywała się o rdzennych mieszkańcach oraz ich kulturze i zwyczajach, tym bardziej pragnęła z tej wiedzy czerpać w życiu codziennym. Kiedy po raz pierwszy spotkała swojego przyszłego męża, wiedziała, że wspólna pasja zaprowadzi ich aż do ślubnego kobierca. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Po tym jak na ekranach telewizorów zagościł serial o dawnych skandynawskich wojownikach, Sol postanowiła zmienić swoje dotychczasowe życie i stać się... współczesnym Wikingiem.

Stroje z epoki to dopiero początek

Sol nie tylko przebiera się za postać popularnego serialu. Dzięki ogromnej wiedzy kobieta wraz z mężem praktycznie przeniosła dawne zwyczaje mieszkańców Skandynawii do obecnych czasów. Para wierzy w bogów nordyckich, a nawet tworzy własne tradycje, zgodne z pradawnymi założeniami.

d48oyzc

Dla przykładu, współcześni Wikingowie pilnują przesileń, aby w ich trakcie odprawiać pradawne rytuały. Sol i jej mąż doczekali się dziecka. Chłopiec również wychowywany jest w poszanowaniu dla nordyckich tradycji. Rodzice już mają w planach wspólne wyjazdy na targi Wikingów oraz do wszystkich ważnych miejsc związanych z kulturą i wyznawaną wiarą. Małżeństwo oczywiście utrzymuje również, że los syna zależy od szamańskich obrządków, związanych z wpływaniem na przyszłość. Wikingowie nie mają jednak oporów przy korzystaniu z nowoczesnych technologii. Sol prowadzi konto na Instagramie, gdzie dzieli się swoją pasją ze światem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Jak wygląda plan "Wikingów"? Byliśmy tam z kamerą

d48oyzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48oyzc
d48oyzc