5 pomysłów na prezenty dla gości weselnych. Są coraz popularniejsze także na komuniach

Jeszcze 10 lat temu prezenty dla gości na weselu były rzadką ekstrawagancją. Od niedawna to ślubny standard, który można spotkać także na komuniach, a nawet chrzcinach. Co podarować zaproszonym gościom, żeby było oryginalnie? Zbieramy najlepsze pomysły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obdarowywanie gości stało się w Polsce ślubnym standardem. Co jednak wybrać na prezent dla zaproszonych na wesele?
Obdarowywanie gości stało się w Polsce ślubnym standardem. Co jednak wybrać na prezent dla zaproszonych na wesele? (Wikimedia Commons CC0)
WP

Zwyczaj obdarowywania osób, które pojawiły się na przyjęciu weselnym, przywędrował do nas prawdopodobnie z Włoch lub z Francji. Tradycyjnie gościom wręcza się tam mały woreczek z migdałami w jasnej cukrowej skorupce. Czasem są to też marcepanowe kulki (migdał jest najwyraźniej nasieniem bardzo ślubnym).

Prezenty dla gości weselnych zawdzięczają swoją popularność zadowoleniu samych gości. Oto idziecie na wesele, gdzie ktoś obdarowuje was podpatrzoną na ślubie polsko-włoskim paczką migdałów i dochodzicie do wniosku, że to przemiły zwyczaj. Notujecie w głowie, że kiedy przyjdzie pora na was, musicie to powtórzyć. No i powtarzacie. Tyle że z czasem wszyscy mają już dość migdałów, więc prezenty ślubne zaczynają ewoluować.

Niestety magnesy na lodówkę z twarzami państwa młodych to raczej słaby prezent dla zaproszonych na wesele gości. Bo któż, oprócz waszych rodziców, chciałby patrzeć codziennie na magnes z napisem "Mariola i Tomasz. 21.06.2016".

WP

Sadzonka

Oczywiście żadne tam 5-kilowe drzewo do rozdysponowania przy wyjściu od woźnego. Świetnie sprawdzą się miniaturowe roślinki, które w trakcie wesela posłużą za ozdobę stołów dla gości. W ramach poszukiwania oszczędności do doniczek można je powsadzać samodzielnie. Nie muszą to być palone i szklone gliniane naczynia, równie efektownie będą wyglądały miniaturowe szklane słoiki czy biodegradowalne papierowe doniczki. Podarowanie gościom weselnym sadzonki jest też fajną symboliką na zaślubiny.

Miód

WP

Sądząc po forach dla nowożeńców, obdarowywanie gości weselnych miodem gwałtownie zyskuje na popularności. Skojarzenia przyjemne, słoiczki można kupić tanio i łatwo spersonalizować, a lokalne pasieki wykonują takie zamówienia bez większych problemów.

…lub dżem

Alternatywa do miodu, która ma te dwie przewagi, że jest tańsza i, o ile wykonamy ją samodzielnie, może być prezentem bardziej osobistym. Stosownymi owocami na weselny dżem wydają się maliny. Wprost z chruśniaka.

Mydełka

WP

Żadne tam mydełko Fa. Postawcie na mydło porządne, naturalne, ręcznie robione. Połowa kobiet zgromadzonych na weselu czy komunii i tak nie je cukru, więc taki prezent ucieszy je o wiele bardziej niż wspomniane słodycze. W Polsce utarło się, że kosmetyki służące do mycia ciała są prezentami niestosownymi. Tę kwestię można rozwiązać po prostu elegancko pakując mydełko. Gałązka lawendy, rozmarynu, aksamitna wstążka - i mamy elegancki upominek dla gości weselnych.

Pendrive z ulubionymi piosenkami

Obradowanie gości 356 waszymi wspólnymi zdjęciami wynudzi każdego. Nie wspominając o tym, że pokolenie współczesnych nowożeńców foty to ma w mediach społecznościowych. Co innego piosenki – odpowiednio opisane, będą prezentem sentymentalnym, ale i takim, z którym wasi bliscy chętnie się zapoznają. Hurtem pendrive'y do celów reklamowych można kupić za około 7 zł za sztukę z pojemnością wystarczającą na 10-15 ulubionych numerów. Taki prezent dla gości weselnych sprawdzi się szczególnie, jeśli wśród waszych znajomych wstyd nie interesować się muzyką.

WP
Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP