Sześciolatek z Buczy przyniósł sok na grób matki. Zdjęcie rozdziera serce

Sześcioletni chłopiec zostawił na grobie matki jedzenie i sok
Sześcioletni chłopiec zostawił na grobie matki jedzenie i sok
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2022 Anadolu Agency, Narciso Contreras

08.04.2022 08:59, aktual.: 08.04.2022 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doniesienia o zbrodni w Buczy obiegły media, ujawniane są także kolejne przejmujące historie i obrazy. Na Twitterze opublikowano fotografię sześcioletniego chłopca, który przyniósł sok i konserwy na grób swojej matki, która zmarła z głodu.

Bucza okazała się jednym z miejsc eskalacji rosyjskiej przemocy wobec Ukraińców. Po tym jak Rosjanie wycofali się z miast wokół Kijowa, od kilku dni świat obiegają zdjęcia, które przerażają i łamią serce. Bucza już została nazwana "nową Srebrenicą". Rosyjscy żołnierze nie mieli żadnej litości dla ludności cywilnej – zabijali, głodzili bezbronnych mieszkańców oraz gwałcili mieszkanki.

Sześciolatek zostawił na grobie matki jedzenie i sok

Media donoszą tymczasem o kolejnej przejmującej historii. Jeden z fotografów zrobił zdjęcie sześcioletniego chłopca, który przynosił konserwy i sok na grób w przydomowym ogródku. Spoczywała tam jego matka, która umarła z głodu. Sześciolatkowi towarzyszyli inni chłopcy - jego brat i sąsiad.

Kobieta miała umrzeć z głodu
Kobieta miała umrzeć z głodu© Getty Images | 2022 Anadolu Agency, Narciso Contreras

Internauci są bardzo poruszeni opublikowanym zdjęciem i nie mogą uwierzyć, że widzą tak okrutne rzeczy. "To był mój dziadek w 1932 roku podczas Wielkiego Głodu - zarówno jego rodzice, jak i cała czwórka rodzeństwa umierali z głodu na Ukrainie. 90 lat później żyje i jest świadkiem kolejnej wojny i kolejnych ludobójstw dokonywanych na Ukraińcach przez Rosjan" - napisała jedna z osób.

"Przygnębiająca historia, słyszałem o niej wczoraj. Kobieta musiała być chuda, chora lub zupełnie nie miała jedzenia od czasu inwazji. Może oddała wszystko swoim dzieciom" - zastanawia się inny internauta.

"Tak mi przykro. Współczuję tym, którzy przeżyli II wojnę światową, że muszą to oglądać. Wojna jest czymś najgorszym. Mam nadzieję, że najeźdźcy dostrzegą zło swoich dróg. (...) Całe moje życie boleję nad Ukrainą. Módlcie się do Boga, aby Zachód przysłał silną broń i samoloty" - czytamy w kolejnym komentarzu.

Zdjęcie dłoni kobiety z Buczy stało się symbolem

Zdjęcie z sześciolatkiem na grobie matki może być kolejnym symbolem masakry, jaką Rosjanie zgotowali ludności ukraińskiej. Wcześniej media obiegły fotografie i nagrania leżących na drodze zwłok cywili.

Niezwykle wymowna jest też fotografia kobiecej dłoni z pomalowanymi na czerwono paznokciami. Dziennikarzom udało się zidentyfikować sfotografowaną osobę - zmarła kobieta to Iryna Filkina. Zdjęcie dobitnie pokazuje, że Rosjanie zaatakowali zwykłych ludzi, w tym kobiety i dzieci, którzy próbowali wieść normalne życie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także