Trwa ładowanie...
d43rxli
Informacja prasowa
miszmasz

7. PZU Bieg po Nowe Życie po roku wraca do Łazienek Królewskich

5 września w 7.PZU Biegu po Nowe Życie na trasie marszu nordic walking, spotkają się gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
7. PZU Bieg po Nowe Życie po roku wraca do Łazienek Królewskich
(AKPA)
d43rxli

Największa społeczna inicjatywa promująca polską transplantację wraca do Warszawy. Po szóstym spotkaniu w Wiśle nadchodzi czas na Łazienki Królewskie. 5 września w 7.PZU Biegu po Nowe Życie na trasie marszu nordic walking, spotkają się gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim pokazać, jak wielka jest grupa ludzi „dobrej woli” wspierających polską transplantację.

Przed Marszem Gwiazd będziemy pobijać rekord Guinnessa w liczbie osób uczestniczących jednocześnie w zawodach nordic walking.
- Łazienki Królewskie to dla nas miejsce wyjątkowe, rok temu zgromadziliśmy tutaj największą liczbę sztafet, zawładnęliśmy Łazienkami na kilka godzin i nie inaczej będzie na początku września – mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor 7.PZU Biegu po Nowe Życie.
W marszu nordic walking, który rozpocznie się 5 września o 12:30 zobaczymy między innymi ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, Izabelę Trojanowską, Klaudię Carlos, Dariusza Szpakowskiego, Jolantę Fraszyńską, Piotra Kupichę, Katarzynę Pakosińską, Michała Olszańskiego, Szymona Wydrę, Mariusza Kałamagę, Bartosza Obuchowicza, Łowców.B, Rafała Maślaka i wielu, wielu innych. W sztafetach 7. PZU Bieg po Nowe Życie gwiazdy będą towarzyszyć sportowcom z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Wystartują także przedstawiciele mediów i partnerów projektu.

Spotkaliśmy się z głosami, że nasz projekt trzeba jeszcze bardziej otworzyć, tak by przeciętny Kowalski mógł wziąć w nim udział nie tylko jako kibic. Dlatego przygotowaliśmy niespodziankę dla warszawiaków i nie tylko – informuje Arkadiusz Pilarz. Przed marszem gwiazd podejmiemy próbę pobicia rekordu Guinnessa w ilości osób uczestniczących jednocześnie w zawodach nordic walking. To propozycja dla wszystkich tych, którzy czują się na siłach, by przejść z kijami w spacerowym tempie nieco ponad 3 kilometry – wyjaśnia. Dla 2000 osób, które jako pierwsze zapiszą się do udziału w wydarzeniu Bieg po Nowe Życie organizator przygotował 2000 kompletów kijów – darmowych, które po marszu staną się własnością uczestników.

d43rxli

Po zakończeniu marszu wśród wszystkich, którzy dotrą do mety, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Formularz zgłoszeniowy do próby pobicia rekordu Guinnessa znajduje się na stronie biegponowezycie.pl. Przemysław Saleta – współtwórca i ambasador wydarzenia: Rozszerzamy nasz projekt o bicie rekordu Guinnessa, dajemy wszystkim fajną propozycję spędzenia wolnego czasu, a przy okazji poznania naszej inicjatywy. Dla nas to kolejny krok do „odczarowania” tematu transplantacji.

Szczegóły programu 7. PZU Bieg po Nowe Życie znajdziecie na www.biegponowezycie.pl Zaangażowanie Grupy PZU w inicjatywy biegowe jest jednym z kluczowych środków promocji aktywnego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej wśród wszystkich Polaków. Od początku 2013 roku grupa PZU była strategicznym partnerem kilkudziesięciu wydarzeń sportowych. Najważniejsze z nich to PZU Maraton Warszawski, PZU Festiwal Biegowy w Krynicy, PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz DOZ Maraton Łódzki z PZU. Ubezpieczyciel wspiera również inicjatywy zachęcające do całorocznej, regularnej aktywności fizycznej takie jak parkrun Polska oraz projekty charytatywne np. PZU Bieg po Nowe Życie. PZU jest także wyłącznym sponsorem Yareda Shegumo, srebrnego medalisty w biegu maratońskim Mistrzostw Europy w Zurychu.

W ramach aktywizacji społeczności lokalnych Grupa PZU stworzyła w kilkudziesięciu gminach w całej Polsce PZU Trasy Zdrowia – specjalnie zaprojektowane tereny zielone przeznaczone do ćwiczeń fizycznych pod okiem dedykowanych animatorów.

d43rxli

Podziel się opinią

Share

d43rxli

d43rxli