Blisko ludzi93-letnia poetka. Pani Krysia podbija serca internautów

93‑letnia poetka. Pani Krysia podbija serca internautów

93-letnia poetka. Pani Krysia podbija serca internautów
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Stowarzyszenie Mali Braci Ubogich
Karolina Błaszkiewicz
13.02.2019 20:51, aktualizacja: 14.02.2019 08:10

"Kiedyś mi dałeś w zaręczyny psa, coś wyrzeźbił z plasteliny. On był symbolem twej wierności, uczucia twego, twej miłości..." – recytuje pani Krystyna, której pomaga Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich. Nagranie deklamującej wiersz 93-latki wzrusza do łez.

Pani Krystyna ma 93 lata, jest niewidoma i słabosłysząca. Na co dzień opiekuje się nią Stowarzyszenie "Mali Bracia Ubogich". Filmik z jej udziałem poruszył setki internautów, którzy mogli posłuchać wiersza w jej wykonaniu. Co ważne, wiersza, który sama napisała.

– Moja znajomość z panią Krysią trwa już 9 lat. Z uwagi na jej niepełnosprawność pomagałam jej w transporcie na wszystkie wydarzenia i wycieczki organizowane przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich – mówi o 93-latce wolontariuszka Ewa Mieszkowska, dodając, że od kiedy jej stan się pogorszył, odwiedza ją w jej domu.

Z wypowiedzi wolontariuszki dowiadujemy się, że pani Krystyna o tym, co dzieje się na świecie, dowiaduje się od osób, które ją odwiedzają. – Przy herbacie i słodkościach dyskutujemy o wielu sprawach - od obecnej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie do naszych prywatnych spraw i utrapień – tłumaczy.

Istotną częścią tych spotkań jest poezja pani Krystyny. Jak się okazuje, ma ona na swoim koncie kilka tomików wierszy dla dzieci i dorosłych. – Czasami daje się namówić na recytacje swojej poezji - mój ulubiony wiersz to “Pies z plasteliny” – wyjaśnia Mieszkowska.

Filmik z fragmentem tego utworu poruszył internautów. "To jest piękne! Piękny i wzruszający wiersz! I tak cudownie powiedziany", "Cała prawda o życiu, które nie jest bajką, choć na starcie często bajkę przypomina. Pani Krysia - cudowna!", "Pani Krysia to piękna swoją wrażliwością kobieta. Jak pięknie i prawdziwie brzmi każde jej słowo" – czytamy w komentarzach.

Wśród wielu miłych słów, pojawiła się prośba o wydanie tomiku 93-latki. Stowarzyszenie tak odpowiedziało na ten apel: "Może wspólnie uda nam się w tym pomóc pani Krysi? Będziemy Was informować na bieżąco na naszym fanpage".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl