Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda odwiedziła Farmę Życia dla dorosłych z autyzmem. Wybrała nietypowy strój

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Farmę Życia dla dorosłych z autyzmem. Wybrała nietypowy strój

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Farmę Życia dla dorosłych z autyzmem. Wybrała nietypowy strój
Źródło zdjęć: © ONS.pl
21.01.2020 15:08, aktualizacja: 21.01.2020 18:35

Agata Kornhauser-Duda udała się do Więckowic, gdzie odwiedziła Farmę Życia dla osób dorosłych z autyzmem. Ubiór pierwszej damy znacznie odbiegał od strojów pracowników placówki.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Więckowice w województwie małopolskim, gdzie Fundacja Wspólnota Nadziei prowadzi Farmę Życia dla dorosłych z autyzmem. Małżonka prezydenta obejrzała pokoje mieszkalne i pracownie oraz porozmawiała z rodzinami mieszkańców i pracownikami placówki.

Agata Kornhauser-Duda w Więckowicach

Chociaż pierwsza dama na ważne spotkania zazwyczaj wybiera garsonki, tym razem zrezygnowała z ołówkowej spódnicy. Na wizytę na Farmie Życia wybrała elegancki kostium złożony z marynarki z niewielką klapą i spodni o prostym kroju. Do tego Agata Kornhauser-Duda dobrała prostą, białą bluzkę i duże srebrne kolczyki. Uwagę przykuwają jednak wysokie, czarne szpilki, które bardzo wyróżniają się na tle płaskiego obuwia noszonego przez pracowników placówki.

Podczas swojego pobytu Więckowicach Agata Duda obejrzała pracownię i pokoje mieszkających w ośrodku osób. Porozmawiała z nimi również na temat ulubionych form spędzania wolnego czasu. Wiadomo, że w ramach terapii autystyczni dorośli przebywający na Farmie Życia wykonują drobne prace polowe, biorą udział w zbiorach warzyw i owoców oraz przygotowują przetwory. Pierwsza dama określiła założycieli fundacji mianem "bohaterów" i podziękowała im i terapeutom za okazową podopiecznym życzliwość i uważność.

"Jestem pod ogromnym wrażeniem, wykazujecie się państwo nie tylko profesjonalizmem, ale przede wszystkim empatią i wyczuleniem na specyficzne potrzeby podopiecznych" – mówiła Agata Kornhauser-Duda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl