Trwa ładowanie...
d8iksfl

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Farmę Życia dla dorosłych z autyzmem. Wybrała nietypowy strój

Agata Kornhauser-Duda udała się do Więckowic, gdzie odwiedziła Farmę Życia dla osób dorosłych z autyzmem. Ubiór pierwszej damy znacznie odbiegał od strojów pracowników placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agata Kornhauser-Duda pojechała na Farmę Życia
Agata Kornhauser-Duda pojechała na Farmę Życia (ONS.pl)
d8iksfl

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Więckowice w województwie małopolskim, gdzie Fundacja Wspólnota Nadziei prowadzi Farmę Życia dla dorosłych z autyzmem. Małżonka prezydenta obejrzała pokoje mieszkalne i pracownie oraz porozmawiała z rodzinami mieszkańców i pracownikami placówki.

Agata Kornhauser-Duda w Więckowicach

Chociaż pierwsza dama na ważne spotkania zazwyczaj wybiera garsonki, tym razem zrezygnowała z ołówkowej spódnicy. Na wizytę na Farmie Życia wybrała elegancki kostium złożony z marynarki z niewielką klapą i spodni o prostym kroju. Do tego Agata Kornhauser-Duda dobrała prostą, białą bluzkę i duże srebrne kolczyki. Uwagę przykuwają jednak wysokie, czarne szpilki, które bardzo wyróżniają się na tle płaskiego obuwia noszonego przez pracowników placówki.

Podczas swojego pobytu Więckowicach Agata Duda obejrzała pracownię i pokoje mieszkających w ośrodku osób. Porozmawiała z nimi również na temat ulubionych form spędzania wolnego czasu. Wiadomo, że w ramach terapii autystyczni dorośli przebywający na Farmie Życia wykonują drobne prace polowe, biorą udział w zbiorach warzyw i owoców oraz przygotowują przetwory. Pierwsza dama określiła założycieli fundacji mianem "bohaterów" i podziękowała im i terapeutom za okazową podopiecznym życzliwość i uważność.

d8iksfl

"Jestem pod ogromnym wrażeniem, wykazujecie się państwo nie tylko profesjonalizmem, ale przede wszystkim empatią i wyczuleniem na specyficzne potrzeby podopiecznych" – mówiła Agata Kornhauser-Duda

Zobacz także: Chciała wytłumaczyć kobietom regułę spalonego. Nazwano ją seksistką

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8iksfl

Podziel się opinią

Share

d8iksfl

d8iksfl