Trwa ładowanie...
d2hv974

Agnieszka Kaczorowska wybrała poporodowy "trend". Wiele matek robi to samo

Agnieszka Kaczorowska już niedługo powita na świecie swoje pierwsze dziecko. Gwiazda zdradziła, że po porodzie postawi na popularne wśród matek rozwiązanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Kaczorowska zachowa krew pępowinową
Agnieszka Kaczorowska zachowa krew pępowinową (ONS.pl)
d2hv974

Agnieszka Kaczorowska - poród

Młoda aktorka chce za wszelką cenę chronić zdrowie i przyszłość swojego maleństwa. W związku z tym postanowiła zachować i zamrozić krew pępowinową maluszka, która może być dla niego ratunkiem w przypadku ewentualnej choroby.

- Jak każda mama wierzę, że zabezpieczone w banku komórki macierzyste nigdy się nam nie przydadzą, ale też jak każda mama zrobię wszystko, żeby ubezpieczyć nasze maleństwo. Jest to nasza świadoma decyzja i wiedząc, jakie możliwości ma współczesna medycyna, zdecydowaliśmy się na "bankowanie" - zdradziła Kaczorowska w mediach społecznościowych.

d2hv974

Krew pępowinowa - zastosowanie

Krew pępowinowa to źródło komórek macierzystych. Komórki macierzyste płodu są niezwykłe, można powiedzieć - nieśmiertelne. Nazywa się je komórkami wielopotencjalnymi, bo mają zdolności do samoodnowy i różnicowania, czyli dają początek wszystkim tkankom organizmu.

Przeszczep komórek macierzystych z krwi pępowinowej jest nieoceniony w leczeniu takich chorób jak nowotwór, anemia, udar mózgu czy osteoporoza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hv974

Podziel się opinią

Share
d2hv974
d2hv974