GwiazdyAleksandra Domańska krytykuje Kościół. Tak mocnych słów nikt się nie spodziewał

Aleksandra Domańska krytykuje Kościół. Tak mocnych słów nikt się nie spodziewał

Aleksandra Domańska głośno krytykuje Kościół
Aleksandra Domańska głośno krytykuje Kościół
Źródło zdjęć: © AKPA | Piętka Mieszko
oprac. KPL

12.08.2021 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aleksandra Domańska jest jedną z najbardziej bezkompromisowych polskich aktorek. Za pośrednictwem mediów społecznościowych chętnie wypowiada się na tematy społeczne i polityczne. Ostatnio, odpowiadając na pytania fanów, wyraziła swój stosunek do Kościoła. Nie bała się użyć ostrych słów.

Domańska była jedną z pierwszych rodzimych gwiazd opowiadających się za samoakceptacją i ciałopozytywnością. Na swoim instagramowym profilu publikowała zdjęcia bez retuszu i makijażu. Uświadamiała także, że rozstępy, cellulit czy zmarszczki nie powinny być oceniane i wpływać na samoocenę, czy postrzeganie przez innych ludzi. Wreszcie – wypromowała hasztag #ciałoboginizanicsięniewini, pod którym znajdziemy mnóstwo ciałopozytywnych treści.

Zdradziła, czy jest wierząca

Aktorka brała też udział w Strajkach Kobiet, teraz zdradziła natomiast, co myśli o polskim Kościele. W odpowiedzi na pytanie fanki, czy jest wierząca, wyraziła się jasno. "Dodać muszę, że kościół to dla mnie mafia i barbarzyńcy. I nie kumam, jak można słuchać tych mężczyzn, którzy mówić nawet naturalnie nie potrafią. Dziękuję" – napisała.

Wyjaśniła także, że "Bóg/bogini jest dla mnie w roślinach, górach, morzach i oceanach, jest w oczach ludzi, którzy są miłosierni, w oczach każdego zwierzęcia, w wietrze, który całuje moją buzię, gdzieś pomiędzy nosem a ustami, w jakimś boskim/boginiowskim miejscu. Boga/Boginię znajduję w tańcu, muzyce, śpiewie i sztuce w ogóle. Tak. Sztuka to zdecydowanie miejsce boskie/boginiowskie. W całym istnieniu czuję bardzo coś, czego wiem, że nie ujmę umysłem. Wierzę, że był ktoś taki jak Budda i Jezus i że byli to wielcy nauczyciele".

"Nie mamy o czym rozmawiać"

Domańska, również w odpowiedzi na pytanie internautki, wyraziła swoje stanowisko w sprawie czystości i po raz kolejny dopiekła Kościołowi. "Czym jest czystość? Bo jeżeli czystością jest czystość rozumiana z perspektywy Kościoła katolickiego to nie mamy o czym rozmawiać. Jeżeli jakaś instancja mówi Ci, że najbardziej naturalna rzecz, nie tylko dla ludzi, ale dla wszystkich istnień jest grzechem, jest brudna, to wiedz, że coś się ku**a dzieje!" – stwierdziła.

Aleksandra Domańska zdobyła popularność dzięki rolom w "O mnie się nie martw", "Po prostu przyjaźń", "(Nie)znajomych" czy "W rytmie serca". Niedawno ogłosiła, że jest w ciąży.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (344)
Zobacz także