Blisko ludziMatylda Damięcka komentuje aferę "lex TVN" jednym obrazkiem. "Jak zwykle w punkt"

Matylda Damięcka komentuje aferę "lex TVN" jednym obrazkiem. "Jak zwykle w punkt"

Matylda Damięcka skomentowała aferę w Sejmie
Matylda Damięcka skomentowała aferę w Sejmie
Źródło zdjęć: © AKPA | Piętka Mieszko
oprac. KPL

12.08.2021 08:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj w Sejmie, po wielu zwrotach akcji i nieoczekiwanej decyzji marszałek Elżbiety Witek, została przegłosowana tzw. ustawa medialna/"lex TVN". Sprawę jednym obrazkiem skomentowała Matylda Damięcka.

Podczas środowych obrad opozycja zgłosiła wniosek o odroczenie obrad. Marszałek Witek na niego przystała, po czym złożyła wniosek o… reasumpcję głosowania. Ostatecznie za "lex TVN" zagłosowało 228 posłów, przeciwko 216, 10 wstrzymało się, a sześciu nie wzięło udziału w głosowaniu. Najgorzej oceniono postawę czterech posłów Kukiz’15, którzy zagłosowali za ustawą medialną, by później tłumaczyć się… pomyłką! Tymczasem nie jest tajemnicą, że ich lider układa się z partią rządzącą.

Powiedziała, co myśli o "lex TVN"

Po wieczornym głosowaniu w Sejmie w sieci i na ulicach polskich miast zawrzało. Odbyły się spontaniczne protesty, powstały dziesiątki memów, a znane i lubiane osoby zabrały głos. Wśród nich jest Matylda Damięcka.

Matylda Damięcka z wykształcenia jest aktorką, jednak obecnie zajmuje się przede wszystkim grafiką. Za pośrednictwem autorskich obrazków krytykuje partię rządzącą, wspiera Ogólnopolski Strajk Kobiet, sporządza epitafia, ale nie stroni także od nieco lżejszych tematów.

Nikt nie powinien być zatem zdziwiony, że rysowniczka postanowiła również skomentować sejmową aferę wokół "lex TVN". Na stworzonej przez nią grafice widzimy logo stacji TVN na żółtym tle. Ostatnia litera napisu nieco się jednak rozmazuje a pod spodem dorysowany został biały pasek z napisem "loading…". W hasztgach czytamy natomiast: #czyakceptujeszciasteczka #takiesmieszkiheheszkinoboczkizrywac. Najbardziej dostało się więc Pawłowi Kukizowi.

Fani twórczości Damięckiej zachwycali się w komentarzach jej rysunkiem. "Brawo za tę grafikę", "Jak zwykle w punkt!" czy "Jak zwykle bezbłędnie" – pisali.

Jak łatwo się domyślić, na profilu Matyldy Damięckiej pojawiło się też sporo gorzkich słów pod adresem partii rządzącej i posłów Kukiz’15. Grafikę jej autorstwa polubiło do tej pory prawie 15 tys. użytkowników, a liczba ta stale rośnie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (407)
Zobacz także