GwiazdyAleksandra Popławska uczyła córkę w domu. "To był wspaniały rok"

Aleksandra Popławska uczyła córkę w domu. "To był wspaniały rok"

Aleksandra Popławska uczyła córkę w domu. "To był wspaniały rok"
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Karolina Błaszkiewicz

30.05.2019 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktorka Aleksandra Popławska pochwaliła się, że jej córka ma za sobą ostatni egzamin i zaczyna wakacje. Antonina ósmą klasę zaliczyła w domu. Post wywołał entuzjazm.

Aleksandra Popławska o edukacji córki

#

"Moja córka zdała dziś ostatni egzamin, w ósmej klasie była na EDUKACJI DOMOWEJ i od dzisiaj ma WAKACJEEEE!!!" – napisała na Instagramie Aleksandra Popławska i zaraz wymieniła plusy tej decyzji – zarówno dla córki, jak i dla rodziny.

"To był wspaniały dla nas rok, bez zrywania się o świcie , bez stania w korkach, bez miliona kartkówek, klasówek, bez stresu, z większą ilością czasu dla siebie, więcej rodzinnych spokojnych śniadań i rozmów o literaturze i sztuce oraz o tym 'czego w szkole by nie powiedzieli'" – czytamy w poście aktorki, która na koniec namówiła, by "choć na chwilę oderwać się od systemu".

Edukacja domowa - plusy

#

W komentarzach padają pytania o to, jak edukacja domowa wypada w praktyce. Popławska obiecała komentującym, że odezwie się do nich w tej sprawie w prywatnych wiadomościach. Do tej pory o edukacji domowej opowiadali Leszek Lichota i Ilona Wrońska.

Zobacz także: #11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi CAŁOŚĆ

Para nie jest zadowolona z polskiego systemu edukacji, dlatego aktorzy postanowili uczyć dzieci w domu. W rozmowie z "Faktem" Ilona Wrońska wyznała, że w szkołach dzieci obciążane są wieloma niepotrzebnymi obowiązkami, a także zbyt dużą ilością klasówek czy zadań domowych.

"Leszek zajmuje się matematyką i przedmiotami ścisłymi, bo ja nie mam do nich głowy. Ja jestem od przedmiotów humanistycznych, a do języka angielskiego przychodzi pani Ula" – powiedziała aktorka. Dzieci pojawiają się w szkole jedynie na zaliczenie przerobionej w domu partii materiału.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (76)
Zobacz także