Blisko ludziAlicja Majewska odwołała wszystkie koncerty. Zdradziła, ile wynosi jej emerytura

Alicja Majewska odwołała wszystkie koncerty. Zdradziła, ile wynosi jej emerytura

Alicja Majewska nie jest w stanie wyżyć z emerytury
Alicja Majewska nie jest w stanie wyżyć z emerytury
Źródło zdjęć: © ONS
14.10.2020 18:50, aktualizacja: 01.03.2022 14:10

Alicja Majewska, choć jest niewątpliwą gwiazdą polskiej sceny muzycznej, ma emeryturę tak niską, że nie starcza jej na podstawowe wydatki. Gwiazda z powodu pandemii koronawirusa musiała odwołać wszystkie swoje koncerty.

Alicja Majewska zadebiutowała w 1968 na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Kiedy rozpoczęła karierę muzyczną, miała zaledwie 20 lat. W latach 1971 – 1974 była solistką zespołu "Partita" i występowała na scenie warszawskiego Teatru na Targówku. Kiedy w 1975 roku wystąpiła w Opolu, oczarowała wszystkich swoim głosem, Zdobyła nagrodę główną i od tamtej pory nie zwalniała tempa. Za całokształt twórczości otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Jej głos uwielbia cała Polska, a koncerty nieustannie cieszą się popularnością. Niestety, podobnie jak wiele gwiazd, musiała je odwołać z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Nie jest jej to na rękę, bo emerytura nie wystarcza jej na podstawowe wydatki.

Jaką emeryturę ma Alicja Majewska?

W jednym z wywiadów gwiazda przyznała, że jej emerytura wynosi zaledwie 1000 złotych.

"Tyle mam, ale się nie żalę, bo przecież mogę dorobić" – żartowała w rozmowie z Jastrząb Post. I rzeczywiście tak było, bo Majewska na tę jesień miała rozplanowane koncerty promujące jej krążek "Żyć się chce". W jej kalendarzu niemalże każdy weekend w sezonie jesienno-zimowym był zajęty. Z powodu pandemii koronawirusa musiała odwołać około 30 spotkań z fanami

Jednak to nie pieniędzy będzie jej najbardziej brakować, a spotkań z wiernymi fanami. W całej swojej karierze tylko raz odwołała koncert. Miała wówczas poważne kłopoty z gardłem i straciła głos.

"Każde spotkanie z publicznością to dla mnie wielki zaszczyt. Ogromnie doceniam to, że ludzie kupują bilety na moje koncerty" – opowiadała piosenkarka, której nic nie daje takiego szczęścia, jak widok pełnej widowni.

Badania wskazują, że Polki są coraz bardziej niezależne

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (322)