Trwa ładowanie...

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher: "Kobiety nie czują się komfortowo z pieniędzmi"

Georgette Mosbacher ambasadorka USA w Polsce uważa, że kobiety pojawiające się na forum publicznym są lustrowane w zupełne inny sposób niż mężczyźni. Zwraca się uwagę m.in. na ich fryzurę i makijaż. Podkreśla, że nie należy się tym przejmować.

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher: "Kobiety nie czują się komfortowo z pieniędzmi"Źródło: ONS.pl
d3lmznx
d3lmznx

Georgette Mosbacher – ambasador USA w Polsce

Georgette Mosbacher jest ambasadorką Stanów Zjednoczonych w Polsce od 2018 roku. W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" ambasadorka wspomina swoje dzieciństwo i odnosi się do sytuacji kobiet zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ma dla nich pewną radę. Uważa, że panie nigdy nie powinny się poddawać.

"W życiu pojawia się wiele sytuacji, które są w stanie cię powalić. Jeśli pozwolisz, by jedna z tych rzeczy wzięła nad tobą górę, nie osiągniesz tego, czego pragniesz. Poza tym trzeba zdać sobie sprawę z tego, że życie jest niesprawiedliwe, ale już tak jest. Trzeba to zaakceptować i robić swoje" – mówi.

Mosbacher podkreśla, że kobiety niepotrzebnie zawracają sobie głowę pieniędzmi. Błędnie zakładają, że przez nie będą oceniane jako niesympatyczne i mało kobiece. Mężczyźni nie mają tego problemu. "Wydaje mi się, że kobiety nie czują się komfortowo z pieniędzmi" – podkreśla.

d3lmznx

Georgette Mosbacher o sytuacji kobiet

Ambasadorka nie ma również wątpliwości, że kobiety, które sprawują władze, są krytykowane w zupełnie inny sposób niż mężczyźni. Często za rzeczy bardzo mało istotne, takie jak fryzura, makijaż czy ubranie.

"Uważam, że trzeba to po prostu ignorować. Nie mam czasu, żeby się tym zamartwiać. Kobiety spędzają o wiele za dużo czasu, uczestnicząc w tych głupich bitwach. Nie obchodzi mnie to. Wiem, kim jestem, i zdanie innych mnie nie interesuje. Czy spotkałam się z krzywdzącym traktowaniem tylko dlatego, że jestem kobietą? Oczywiście tak. Ale właśnie to miałam na myśli, mówiąc, że życie nie jest fair. Nie mogę jednak czekać na to, aż stanie się sprawiedliwe. Chcę realizacji swoich marzeń teraz" – dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lmznx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lmznx