ModaAmberif stoi bursztynem

Amberif stoi bursztynem

460 wystawców, m.in. z Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Indii, Lichtensteinu, Litwy, Malty, Niemiec, Turcji, Włoch, Węgier i Polski zapowiedziało udział w 18. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Osiemnasta edycja targów AMBERIF odbędzie się w dniach 9 - 12 marca 2011 r., od środy do soboty, w Centrum Targowym MTG SA.

Amberif stoi bursztynem
Źródło zdjęć: © AKPA

11.03.2011 15:58

460 wystawców, m.in. z Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Indii, Lichtensteinu, Litwy, Malty, Niemiec, Turcji, Włoch, Węgier i Polski zapowiedziało udział w 18. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Osiemnasta edycja targów AMBERIF odbędzie się w dniach 9 - 12 marca 2011 r., od środy do soboty, w Centrum Targowym MTG SA.

Targom towarzyszyć będzie wiele imprez o charakterze edykacyjno-popularyzatorskim, m.in. seminaria, dedykowane tematom ważnym dla znawców oraz miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa, prowadzone przez wykładowców z Polski i zagranicy.

AMBERIF to impreza adresowana do właścicieli sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki z różnych kontynentów, dzięki którym biżuteria trafia do klientów na całym świecie. To doskonała okazja na nawiązanie kontaktów biznesowych, ale i prześledzenie światowych trendów. Na targi zapraszamy również firmy turystyczne i marketingowe, które chcą z bursztynu uczynić przedmiot swojej oferty lub znak wizerunkowy.

– Czekamy na wiele nowych impulsów – dopowiada Andrzej Kasprzak, prezes Międzynarodowych Tragów Gdańskich, organizujących imprezę. – Świat bowiem powoli otrząsa się z globalnego kryzysu, chętniej wydajemy i inwestujemy pieniądze, szukamy nowych rynków i rozwiązań. Kogo uda się nam zainteresować bursztynem? – czas pokaże, wiosenny AMBERIF będzie w tej materii jak papierek lakmusowy.

Wyjątkowym zainteresowaniem na Amberifie cieszy się Galeria Projektantów umiejscowiona na antresoli w Hali 5. Prezentowane tam prace, to wytwór wyobraźni artystów plastyków oraz projektantów biżuterii. By trafnie przewidywać nadchodzące trendy i pomysły wykorzystywane w biżuterii, bez wątpienia warto odwiedzić to miejsce. Panująca tu twórcza atmosfera skłania do analizowania form współczesnej biżuterii i kierunków, w jakich się rozwija ta dziedzina sztuki. Kreatywność projektantów oraz różnorodność prezentowanych wzorów wprawia w zachwyt niejednego z gości.

Hala Złota 3 to miejsce, w którym wystawiana jest przede wszystkim biżuteria ze złota i srebra oraz zdobiona kamieniami jubilerskimi, perłami i diamentami. Biżuteria produkowana w polskich zakładach jubilerskich i pracowniach złotniczych, będzie konkurować o względy odbiorców z biżuterią projektowaną m.in. we Włoszech, Niemczech, Tajlandii czy Turcji. Tu także swoją ofertę zaprezentują dilerzy diamentów z Belgii, Niemiec i Polski. Nie zabraknie platyny, a także zegarków dla znawców i miłośników tradycyjnego odmierzania czasu. Całości dopełnia osobny pawilon techniczny nr 2 z prezentacją najnowszych technologii, maszyn, urządzeń oraz materiałów do produkcji jubilerskiej, stanowiących podstawę rozwoju technologicznego ośrodków wytwórczych w Polsce i krajach ościennych.

Na najlepszego polskiego producenta wśród wystawców AMBERIFU czeka Grand Prix Mercurius Gedanensis. AMBERIF DESIGN AWARD to międzynarodowy konkurs na projekt biżuterii i obiektu z bursztynem oraz test na wyobraźnię i pogłębienie wiedzy o naturze bursztynu bałtyckiego.

– Temat tegorocznego konkursu, STORY TELLING, to zaproszenie do dialogu, przedstawienia własnego punktu widzenia, subiektywnego komentarza, osobistej historii wartej opowiedzenia – opowiada dr Sławomir Fijałkowski, kurator konkursu. – Bursztyn, materiał, który sam jest materialnym i symbolicznym nośnikiem informacji sprzed milionów lat, może być do tego inspirującym pretekstem.

Swoją nagrodę przyznają również Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego, honorując Bursztynową Kulą najlepszy projekt biżuterii wystawiany na targach AMBERIF.

Co warte odnotowania, podczas AMBERIF swoją promocje połączoną z wernisażem, będzie miało najnowsze wydawnictwo dr hab. Sławomira Fijałkowskiego, nauczyciela akademickiego, szefa Pracowni Projektowania Form Użytkowych i Biżuterii na Wydziale Wzornictwa ASP w Gdańsku, autora wielu opracowań na temat wzornictwa oraz współczesnej sztuki złotniczej, a jednocześnie projektanta i twórcy biżuterii autorskiej – „Księga Trendów 2011+”. To katalog przewidywanych trendów we wzornictwie, designie i sztuce jubilerskiej, który powstał w oparciu o doświadczenia, które autor zebrał na europejskich targach designu i biżuterii – będący jednocześnie przesłaniem na najbliższe sezony dla branży bursztynniczej. „Księga Trendów 2011+” powstała we współpracy z Biurem Promocji Prezydenta Miasta Gdańska oraz Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu.

Na zakończenie nie sposób nie wspomnieć o cieszącej się niezwykłą popularnością Gali Bursztynu i Mody, która promuje biżuterię w towarzystwie pięknych strojów. W tym roku motywem przewodnim będzie – STORY TELLING. Na wybiegu pojawią się kolekcje debiutantów i wypróbowanych projektantów ubrań, kapeluszy i biżuterii, prowadząc nas od GWIAZD HEWELIUSZA, WSPÓŁCZESNEJ ZBROI, przez PACHNIDŁO, aż po TANGO.

Zapraszamy na Amberif, do Gdańska – Światowej Stolicy Bursztynu, by przekonać się o jego niezwykłym uroku i magii.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)