Trwa ładowanie...

Anja Rubik pokazała zdjęcie z początków kariery. Ma na nim 18 lat

Modelki przeważnie pięknie się starzeją. Oczywiście, o ile można mówić o "starzeniu się" w przypadku 30-latek. Na domiar większość z nich bardzo się zmienia. Anja Rubik pokazała właśnie zdjęcie z 2001 roku, które potwierdza tę regułę.
Share
Anja Rubik ma 36 lat, karierę modelki od kilku lat łączy z aktywizmem społecznym
Anja Rubik ma 36 lat, karierę modelki od kilku lat łączy z aktywizmem społecznymŹródło: Getty Images
d2p77r5

Polska topmodelka z Częstochowy rozpoczęła karierę w wieku 15 lat. Początkowo pracowała głównie na polskim rynku – pojawiła się w "Cosmopolitanie", chodziła na pokazie Macieja Zienia.

Dwa lata później wyprowadziła się do Paryża, gdzie ukończyła brytyjskie liceum. Chociaż chodziła od czasu do czasu w pokazach i miała pomniejsze sesje, na swój wielki moment przyszło jej jeszcze poczekać pięć lat.

W 2005 roku podpisała pierwszy duży kontrakt – została twarzą Estee Lauder. Rubik wyglądała wówczas zupełnie inaczej niż dziś – była uroczą blondynką. Nie tylko długonogą, ale i długowłosą.

d2p77r5

Anja Rubik – początek kariery

Prawdziwy "boom na Rubik" zaczął się jednak, kiedy 24-letnia wówczas Anja zdecydowała się ściąć włosy. Te 12 lat temu mało która modelka decydowała się na takie rozwiązanie. Długie włosy dawały ogromny potencjał stylizacji do pokazów i sesji. Ich ścięcie traktowało się trochę jak automatyczne odebranie sobie wielu potencjalnych kontraktów.

W przypadku Rubik było odwrotnie. Natychmiast zaangażował ją prestiżowy francuski dom mody Chloé. W nowym wydaniu zachwyciła też Karla Lagerfelda, który zaangażował ją do pokazów Chanel. Pół roku później Polka pojawiła się po raz pierwszy na okładce "Vogue'a". Co prawda niemieckiego, ale na kolejne edycje nie trzeba było długo czekać. Potem przyszły nie do końca szanowane w branży, ale za to lukratywne kontrakty na pokazy Victoria's Secret. Rubik chodziła w nich przez trzy sezony.

d2p77r5

Przeczytja także:

Anja Rubik – wielki sukces

Po 10 latach polska modelka osiągnęła tak wysoki status w branży, że mogła zacząć wybierać zlecenia, które podobały się jej najbardziej, a nie zdawać się na kolejne castingowe komisje. Największy portal o modelkach – Models.com umieścił Rubik na liście 42 kobiet, które są dziś ikonami branży. Trudno o większe wyróżnienie.

d2p77r5

Cofnijmy się jednak o kilka lat. W 2001 roku Anja Rubik miała 18 lat i była jedną z wielu nastolatek usiłujących złapać wiatr w skrzydła. I to zdjęcie z tych czasów pokazała topmodelka na swoim koncie na Instagramie. Zostało zrobione podczas pokazu domu mody Paco Rabanne – Hiszpana pracującego od lat w Paryżu.

"Baby face" – podpisała zdjęcie Rubik. Miała na myśli dziewczęcą buzię o pełnych policzkach, przypominającą odrobinę twarz lalki (raczej z porcelany niż Barbie). W przypadku Rubik baby face wynikała akurat z wieku, jednak z wieloma modelkami ten typ urody zostaje na lata. Chyba najbardziej znanym przypadkiem jest Miranda Kerr.

Jak podoba się wam przemiana Rubik z dziewczynki w silną kobietę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p77r5

Podziel się opinią

Share
d2p77r5
d2p77r5