GwiazdyBarbara Brylska była pięknością. Ze strony mężczyzn spotkało ją wiele przykrości

Barbara Brylska była pięknością. Ze strony mężczyzn spotkało ją wiele przykrości

Barbara Brylska nie miała szczęścia w miłości
Barbara Brylska nie miała szczęścia w miłości
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KPL
01.06.2021 09:09

Choć Barbara Brylska była uważana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej zmysłowych aktorek swojego pokolenia, nie miała szczęścia w miłości. Mężczyzna, który był jej mężem, zdradzał ją na potęgę…

Barbara Brylska na ekranie debiutowała w latach 60. Popularność zapewniła jej rola u boku Zbyszka Cybulskiego w filmie "Ich dzień powszedni". Największym sukcesem komercyjnym była natomiast kreacja fenickiej kapłanki Kamy w "Faraonie" Jerzego Kawalerowicza. To właśnie na planie tego dzieła poznała Jerzego Zelnika – jedną ze swoich wielkich miłości.

Zdrada w pierwszym małżeństwie

Urodzona w 1941 roku Brylska bardzo wcześnie wyszła za mąż po raz pierwszy. Jej wybrankiem był inżynier Jan Borowiec. Niestety, sielanka nie trwała długo – aktorka odkryła bowiem, że jej ukochany mąż spotyka się z inną kobietą. Romans z Zelnikiem, czyli tytułowym Faraonem, był klasycznym odwetem. Niewinne flirty przekształciły się jednak w związek, który przetrwał dwa lata.

W 1968 roku, po siedmiu latach małżeństwa, doszło ostatecznie do rozwodu z Borowcem. Niecałe dwa lata później piękna aktorka ślubowała po raz drugi. Tym razem jej wybrankiem był ginekolog Ludwik Kosmal. Choć para doczekała się dwójki dzieci, nie można powiedzieć, że ich małżeństwo należało do szczęśliwych.

Romanse, alkohol, awantury

Wina i tym razem leżała po stronie mężczyzny. Kosmal był chorobliwie zazdrosny, próbował kontrolować żonę i dominować. Jakby tego było mało, nadużywał alkoholu, po którym robił się agresywny. Nie stronił także od romansów…

Nic dziwnego, że Brylska ponownie spróbowała poszukać szczęścia poza małżeństwem. W drugiej połowie lat 70. wdała się w romans z Bułgarem Stefanem Danaiłowem, którego poznała na planie serialu. Ostatecznie zdecydowała jednak, by dać mężowi jeszcze jedną szansę. Wówczas na świat przyszło drugie dziecko pary – syn Ludwik.

Niestety, obietnice Kosmala nie miały pokrycia w rzeczywistości. Do jego najgłośniejszych romansów należał ten z, młodszą o 16 lat, Ewą Sałacką. Także po jego zakończeniu wrócił do rodziny.

- Mój jedyny znaczący romans skończył się, bo tęskniłem za dziećmi. Nie powiodło się nam po moim powrocie. Piłem, sypiałem z kobietami, ale szaleńczo kochałem dzieci – wyznał w jednym z ostatnich wywiadów.

Do ostatecznego rozstania doszło dopiero w cieniu wielkiej tragedii, która spotkała małżonków. W 1993 roku, w wypadku samochodowym, zginęła ich córka – Barbara Kosmal. Początkująca aktorka i modelka miała zaledwie 20 lat. Od tej pory w sercu Brylskiej nie ma miejsca dla żadnego mężczyzny.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl