Bateria zlewozmywakowa – ranking

Bateria zlewozmywakowa – ranking

Bateria zlewozmywakowa – ranking
Źródło zdjęć: © iStock.com
23.08.2018 15:21, aktualizacja: 10.01.2019 12:53

W rankingu baterii zlewozmywakowych przeważają nowoczesne modele, które zapewniają dużo przestrzeni na podstawienie naczyń kuchennych. Mają one zazwyczaj pokrycie ze stali chromowanej lub powłokę granitową. Dobre baterie oferujące dodatkowe funkcje, takie jak filtr wody czy wyciągana wylewka, kosztują od 300 do 600 zł.

Czym się kierować podczas zakupu baterii zlewozmywakowej?

Bateria zlewozmywakowa to zakup na lata, dlatego przed dokonaniem wyboru w sklepie trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, które będą miały wpływ na wygodę użytkowania tego istotnego elementu wyposażenia kuchni. Można wybrać wariant naścienny lub stojący, jednouchwytowy lub dwuuchwytowy, z wylewką klasyczną lub wyciąganą. Wszystko zależy od rodzaju zlewu (jego wysokości, głębokości, ilości komór) i indywidualnych preferencji. Za najnowocześniejsze uchodzą baterie kuchenne stojące jednouchwytowe z wyciąganą wylewką. Są one zwykle wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak termostat, filtrowanie wody, aerator czy podgrzewacz. Do zaawansowanych technologicznie rozwiązań należą też baterie bezdotykowe, które działają w 100% automatycznie – uruchamiają się same po wykryciu obiektu w okolicy panela, a ponadto bez ingerencji użytkownika regulują intensywność strumienia oraz temperaturę wody.

Jakiej firmy kupić baterię zlewozmywakową?

Na polskim rynku dostępne są świetnej jakości baterie zlewozmywakowe takich producentów, jak Deante, Grohe i Teka. Firma Deante oferuje wylewki we wszystkich najpopularniejszych kształtach (odwróconego L, U i J). Jedne są pokryte chromem, inne modną jednolitą powłoką. W katalogu znajdują się również baterie dwukolorowe, np. w połowie chromowane i w połowie czarne. Armatura firmy Grohe wyróżnia się nowoczesnym designem i jest wyposażona w szereg innowacyjnych rozwiązań. Baterię Zedra Touch uruchamia się dotykowo, natomiast baterie Grohe Red i Grohe Blue umożliwiają picie czystej, przefiltrowanej wody prosto z kranu. Propozycje trzeciego z wiodących producentów, czyli firmy Teka, wyglądem wpisują się w najnowsze trendy, a parametrami technicznymi dościgają modele konkurencji. Baterie są wyposażone w ruchomą i obrotową wylewkę, głowicę z zaworem ceramicznym oraz zapobiegający powstawaniu osadów wapiennych system anti-scale w perlatorze. Wybrane elementy armatury mają konstrukcję umożliwiającą montaż pod oknem.

Najlepsze modele baterii zlewozmywakowych

Każdego roku na rynku pojawiają się baterie zlewozmywakowe, które są modelami doskonalszymi niż poprzednie. Mimo to niesłabnąca renomą cieszą się rozwiązania:

  • Teka IC 915 (chromowana powłoka, geometryczny korpus, jednodźwigniowa bateria i wylewka o wysokości 27,9 cm) – cena ok. 580,
  • Grohe Concetto (korpus oparty na cylindrycznych bryłach, wyciągana wylewka z perlatorem, system szybkiego montażu) – cena ok. 600 zł,
  • Deante Aster BCA 065 M (bateria dwuobiegowa z podłączeniem do filtra wody, obrotowa wylewka o zakresie ruchu 360 stopni, wykończenie w błyszczącym chromie) – cena ok. 400 zł,
  • Grohe Bauedge (bateria obracana o 360 stopni, wytrzymałe wykończenie, perlator) – cena ok. 300 zł,
  • Deante Pepe BDP 771M (wyciągana wylewka, pokrycie z granitu w kolorze piaskowym, jednodźwigniowa bateria) – cena ok. 300 zł.