Będzie płacić na wnuka? Jest komentarz prawniczki

Będzie płacić na wnuka? Jest komentarz prawniczki

Małgorzata Ostrowska-Królikowska to babcia Vincenta
Małgorzata Ostrowska-Królikowska to babcia Vincenta
Źródło zdjęć: © AKPA
20.09.2023 20:15, aktualizacja: 20.09.2023 21:09

Konflikt na linii Joanna Opozda – Antoni Królikowski mimo upływu czasu nie gaśnie, a wręcz przybiera na sile. W mediach pojawił się pomysł na przekazywanie zasądzonych sum dziecku Opozdy i Królikowskiego. Co na to prawniczka?

Joanna Opozda i Antoni Królikowski od miesięcy walczą ze sobą za pośrednictwem mediów społecznościowych. Opozda oskarżyła Królikowskiego o to, że ten uchyla się od obowiązku płacenia alimentów. Jej były partner zarzucił jej kłamstwo i manipulacje.

Na swoim InstaStories pokazał długie oświadczenie, w którym stwierdził, że "nigdy nie szczędził na dziecku" i zarzucił Opoździe kłamstwa i manipulacje. Ta z kolei podkreśliła, że Królikowski ma wobec niej dług w wysokości 63 tys. złotych. Jego dochody mają być też mniejsze niż te, które posiada Opozda.

Alimenty od Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej? Prawniczka wyjaśnia

"Fakt" skontaktował się z mec. Agnieszkę Dębowską-Szymańską, prawniczką, która specjalizuje się w problematycznych sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Tabloid spytał, czy Joanna Opozda powinna wnioskować o alimenty od babci Vincenta, czyli Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, zamiast od Antoniego Królikowskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspertka podkreśliła, że jest to możliwe wówczas, gdy "osoba zobowiązana do płacenia alimentów nie wywiązuje się z nałożonego obowiązku". W takiej sytuacji powinien zostać jednak spełniony dodatkowy warunek. Jak wyjaśnia Dębowska-Szymańska, rodzic, który wychowuje dziecko – a więc ten, który otrzymuje alimenty - "nie może być w stanie samodzielnie zaspokajać potrzeb dziecka".

- W przypadku pani Opozdy nie sposób na podstawie przekazu medialnego ocenić, czy w jej sytuacji spełnione byłyby wszystkie wymienione przesłanki. Każdorazowo sąd indywidualnie bada taki wniosek i zawarte w nim argumenty, także w zakresie ewentualnej niewypłacalności zobowiązanego do alimentów — zaznacza mec. Dębowska-Szymańska w wypowiedzi dla "Faktu".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (44)
Zobacz także