Bezwzględna decyzja króla Karola III. Wyrzucił brata z pałacu

Bezwzględna decyzja króla Karola III. Wyrzucił brata z pałacu

Król Karol III wyrzucił księcia Andrzeja z Pałacu Buckingham
Król Karol III wyrzucił księcia Andrzeja z Pałacu Buckingham
Źródło zdjęć: © East News
oprac. MKO
27.01.2023 10:10, aktualizacja: 27.01.2023 12:02

Król Karol III, który za kilka miesięcy doczeka się koronacji, zabrał się za porządki w posiadłościach monarchii. Następca Elżbiety II podąża torem wyznaczonym przez matkę, nie stosując taryfy ulgowej nawet wobec rodziny. Przekonał się o tym książę Andrzej.

Książę Andrzej od dawna uchodzi za "czarną owcę" rodziny królewskiej. Nie bez przyczyny. Syn Elżbiety II i brat króla Karola III został oskarżony o przestępstwa seksualne. Odkryto jego powiązania z Jeffreyem Epsteinem, co ostatecznie doprowadziło do odsunięcia księcia Andrzeja od pełnienia funkcji publicznych, a także pozbawienia go tytułów. Teraz zapadła kolejna decyzja, która może okazać się bolesna dla księcia Andrzeja.

Książę Andrzej wyrzucony z Pałacu Buckingham

Jak donosi brytyjski tabloid "The Sun", Król Karol III miał zarządzić wyprowadzkę księcia Andrzeja z Pałacu Buckingham.

"Król dał jasno do zrozumienia, że Pałac Buckingham nie jest miejscem dla księcia Andrzeja. Najpierw zamknięto jego biuro w zeszłym roku, a teraz jego sypialnię" - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ta decyzja brata musi być dla księcia Andrzeja szczególnie dotkliwa, ponieważ mężczyzna wychowywał się w Pałacu Buckingham. Miał w nim swoje prywatne pokoje, w tym sypialnię, w której przechowywał słynną kolekcję pluszowych misiów, które od lat kolekcjonował. Wszystkie rzeczy księcia Andrzeja miały zostać wyniesione.

Gdzie teraz zamieszka książę Andrzej?

Jeśli wierzyć doniesieniom zagranicznych mediów, książę Andrzej będzie teraz mieszkał w St. James's Palace. Ta nieruchomość uchodzi za znacznie mniej luksusową niż Pałac Buckingham. Można to uznać za swego rodzaju degradację księcia w hierarchii monarchii. Król Karol swoją decyzją pokazał, że będzie podążał ścieżką, którą wyznaczyła jego matka, Elżbieta II, stawiając dobro instytucji ponad osobiste sentymenty i sympatie, również te wynikające z więzi rodzinnych.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.