Ghislaine Maxwell udzieliła wywiadu z więzienia. Tak mówi o księciu Andrzeju

Ghislaine Maxwell udzieliła wywiadu z więzienia. Tak mówi o księciu Andrzeju

Ghislaine Maxwell opowiedziała o relacji z księciem Andrzejem
Ghislaine Maxwell opowiedziała o relacji z księciem Andrzejem
Źródło zdjęć: © Getty Images
17.10.2022 12:58, aktualizacja: 17.10.2022 13:34

Ghislaine Maxwell była partnerką Jeffreya Epsteina. Sąd uznał ją za winną współdziałania z milionerem w procederze molestowania nastolatek. Kobieta odsiaduje wyrok 20 lat pozbawienia wolności. Ostatnio udzieliła zza krat pierwszego wywiadu, w którym padły jednoznaczne słowa pod adresem księcia Andrzeja.

Ghislaine Maxwell to wieloletnia partnerka multimilionera Jeffreya Epsteina. W grudniu 2021 roku kobieta została uznana za winną współpracy z finansistą w procederze molestowania nastolatek, m.in. handlu nieletnimi w celach seksualnych. Sąd skazał ją na 20 lat pozbawienia wolności. Maxwell nigdy nie przyznała się do winy.

Ghislaine Maxwell udzieliła wywiadu. Mówi o przyjaźni z księciem Andrzejem

Partnerka Epsteina udzieliła pierwszego wywiadu po trafieniu za kratki. W rozmowie z izraelsko-amerykańską dokumentalistką Daphne Barak skazana mówiła m.in. o swojej relacji z księciem Andrzejem, którego nazwała "drogim przyjacielem". Jak czytamy w "Guardianie", Maxwell podkreśliła, że nadal zależy jej na księciu Yorku, który został pozbawiony królewskich obowiązków przez jego związek ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem. Rozumie, że nie mogą być dłużej przyjaciółmi oraz dlaczego jego prawnicy mówili, że para nigdy nie była blisko.

- Jest mi go żal. (…) Płaci ogromną cenę za nasze powiązania. Uważam, że jest moim przyjacielem, bardzo mi bliskim. Zależy mi na nim - podkreślała kobieta. Nawiązała też do słynnej fotografii - to na niej książę Andrzej pozuje wraz z Virginią Giuffre, która oskarżyła go o molestowanie. Tuż obok stoi Ghislaine. Twierdzi ona jednak, że zdjęcie zostało sfabrykowane. - Nie rozpoznaję tego zdjęcia i nie wierzę, że jest prawdziwe - twierdziła, mimo że jak przypomina "Guardian", w 2015 roku wyznała w mailu do swojego prawnika, że zdjęcie "wygląda prawdziwie". "Myślę, że jest" - pisała.

W rozmowie z Barak skazana tłumaczyła jednak, że miała na myśli tylko jej dom, który znalazł się na fotografii.

Książę Andrzej jest skompromitowany. Wycofał się z obowiązków w rodzinie królewskiej

Jeffrey Epstein był amerykańskim milionerem i finansistą, który został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletnich i handel ludźmi. Milioner miał zwabić do swoich posiadłości wiele nieletnich, płacić im za seks, a także "przekazywać" nastolatki innym milionerom w celach seksualnych.

Pierwsze śledztwo przeciwko Epsteinowi wszczęto już w 2005 roku. Sprawę zgłosiła kobieta, która zeznała policji, że jej 14-letnią pasierbicę zabrano do rezydencji Epsteina. Tam nastolatka miała dostać 300 dolarów w zamian za rozebranie się i masaż mężczyzny. Mężczyzna został skazany w 2008 roku na osiemnaście miesięcy więzienia, ale wyszedł już po trzynastu. W 2019 roku został zatrzymany pod zarzutem przestępstw seksualnych. Groziło mu nawet 45 lat pozbawienia wolności. Epstein popełnił jednak samobójstwo w więziennej celi.

Książę Andrzej w 2019 roku udzielił wywiadu na temat znajomości z milionerem. Zostało to uznane za skandal. Ostatecznie wycofał się z życia publicznego i przestał pełnić obowiązki w imieniu rodziny królewskiej. Powodem miała być właśnie znajomość z Epsteinem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl