Trwa ładowanie...
d6fgc53

Biedroń "woli wiedzieć". To ważna deklaracja

Ulubiony polityk (nie tylko) słupczan wziął udział w akcji uświadamiającej Polaków. Tym razem jest to akcja #wolewiedzieć, która popularyzuje badania na obecność wirusa HIV.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Słupsk od lat angażuje się społecznie. Z dobrym skutkiem
Prezydent Słupsk od lat angażuje się społecznie. Z dobrym skutkiem (Instagram.com)
d6fgc53

Każdego dnia w Polsce trzy osoby dowiadują się, że są zakażone wirusem HIV. Aż dwie trzecie chorych nie ma świadomości swojej choroby, wciąż bowiem panuje stereotyp, że HIV jest wirusem dotyczącym ekstremalnie wąskiej grupy osób. Że trzeba być "rozwiązłym gejem narkomanem", żeby zostać zarażonym.

Tymczasem statystyki zakażeń wciąż wzrastają - Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów z największą liczbą zarażonych w Europie. Przeciwdziałać temu postanowili Robert Biedroń, Natalia Siwiec, Karolina Pisarek, Piotr Grabarczyk i Michał Baryza. To właśnie oni postanowili wziąć udział w - promującej badania na obecność wirusa HIV - specjalnej sesji zdjęciowej.

Efekty sesji można zobaczyć od 14 maja w najnowszym numerze "Fashion Magazine". Symbolem kampanii #wolewiedzieć jest serce z czerwoną wstążką. Poparcie dla tej akcji możemy wyrazić poprzez namalowanie go na skórze i oznaczenie zdjęć hasztagiem #WOLEWIEDZIEC. Ale najważniejsze jest to, żebyśmy w końcu się zbadali i namówili do tego naszych bliskich.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d6fgc53

Podziel się opinią

Share
d6fgc53
d6fgc53