Trwa ładowanie...

Biedroń "woli wiedzieć". To ważna deklaracja

Ulubiony polityk (nie tylko) słupczan wziął udział w akcji uświadamiającej Polaków. Tym razem jest to akcja #wolewiedzieć, która popularyzuje badania na obecność wirusa HIV.

Share
Biedroń "woli wiedzieć". To ważna deklaracjaŹródło: Instagram.com
d3qinit

Każdego dnia w Polsce trzy osoby dowiadują się, że są zakażone wirusem HIV. Aż dwie trzecie chorych nie ma świadomości swojej choroby, wciąż bowiem panuje stereotyp, że HIV jest wirusem dotyczącym ekstremalnie wąskiej grupy osób. Że trzeba być "rozwiązłym gejem narkomanem", żeby zostać zarażonym.

Tymczasem statystyki zakażeń wciąż wzrastają - Polska jest w pierwszej dziesiątce krajów z największą liczbą zarażonych w Europie. Przeciwdziałać temu postanowili Robert Biedroń, Natalia Siwiec, Karolina Pisarek, Piotr Grabarczyk i Michał Baryza. To właśnie oni postanowili wziąć udział w - promującej badania na obecność wirusa HIV - specjalnej sesji zdjęciowej.

Efekty sesji można zobaczyć od 14 maja w najnowszym numerze "Fashion Magazine". Symbolem kampanii #wolewiedzieć jest serce z czerwoną wstążką. Poparcie dla tej akcji możemy wyrazić poprzez namalowanie go na skórze i oznaczenie zdjęć hasztagiem #WOLEWIEDZIEC. Ale najważniejsze jest to, żebyśmy w końcu się zbadali i namówili do tego naszych bliskich.

d3qinit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qinit
d3qinit