Trwa ładowanie...
d4ncsoc

Borys Szyc o swojej samotnej matce i dorastaniu bez ojca. "Dziecko przestaje być sobą"

Borys Szyc udzielił szczerego wywiadu, w którym mówi wprost, że jako dziecko chciał uszczęśliwić porzuconą przez ojca matkę. I nie było to najlepsze rozwiązanie. Wyznaje też, że nie żywi wobec ojca żadnych uczuć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Szyc udzielił szczerego wywiadu
Borys Szyc udzielił szczerego wywiadu (AKPA)
d4ncsoc

Borys Szyc w wywiadzie dla "Twojego Stylu" wraca do dzieciństwa. Miał zaledwie trzy miesiące, kiedy z życia jego i jego matki zniknął ojciec. Przyznaje, że jako starsze już dziecko czuł się za tę sytuację odpowiedzialny. – Wziąłem na siebie misję, żeby nikt się przy mnie nie smucił – mówi, dodając, że poniósł tego konsekwencje.

– Dziecko przestaje być sobą, doświadczać własnych uczuć, tylko odczuwa troskę o innych, jest w ciągłej gotowości – tłumaczy dalej Borys Szyc. Ojca widywał rzadko. Kiedy wybierał się na studia aktorskie, odnowił z nim kontakty.

Ze względu na trudną relację rodziców, czuł jednak, że robi coś złego. – Dopiero jako dorosły facet spotkałem się z ojcem, przegadaliśmy całe życie. (…) nie czuję z nim bliskości, takiego związania, które może powstać tylko w dzieciństwie – wyznaje.

d4ncsoc

Ojcami zastępczymi w pewnym sensie byli dla aktora starsi koledzy po fachu, Daniel Olbrychski i Krzysztof Materna. Tłumaczy, że brali go pod swoje skrzydła, gdy był, jak to określa, pogubionym chłopakiem.

To pogubienie przyczyniło się do alkoholizmu Szyca. Z nałogu pomogła mu wyjść jego życiowa partnerka, Justyna Nagłowska. Ostatnio się z nią zaręczył. – Przeszliśmy moją ścieżkę zdrowia. Justyna chodziła razem ze mną na terapię współuzależniową. Ale dzięki niej zrozumiała, dlaczego związała się z takim facetem jak ja – czytamy.

Dziś dla Szyca liczy się rodzina. Wziął odpowiedzialność za kobietę z dwójką dzieci. Podkreśla, że jest wdzięczny narzeczonej za to, co dla niego zrobiła. Chcieliby mieć wspólne potomstwo. Na razie to plany – razem wychowują trzy córki, w tym Sonię – dziecko Szyca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Triki urodowe z PRL-u. Testujemy

d4ncsoc

Podziel się opinią

Share

d4ncsoc

d4ncsoc