ycipk-kojx2q

Burze z gradem i ból głowy. Wiemy, jak radzić sobie ze zmienną pogodą

W czasie majówki chcielibyśmy cieszyć się słoneczną, bezchmurną pogodą. Niestety, synoptycy spodziewają się burz, a nawet gradu. O wpływie zmiennej pogody na nasze samopoczucie mówi biometeorolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Majówka przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe
Majówka przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe (flickr.com)
ycipk-kojx2q

- Synoptycy nie mają wątpliwości - w najbliższych dniach pogoda będzie nas zaskakiwać. W sobotę na przeważającym obszarze kraju będzie ciepło i pogodnie. W niedzielę do Polski zacznie napływać powietrze zwrotnikowe, które spowoduje opady deszczu i przelotne burze, a lokalnie może pojawić się nawet grad. Temperatura maksymalna na południu i w centrum kraju wzrośnie do 28°C, podczas gdy na wybrzeżu będzie wynosić zaledwie do 15°C.

W środę nastąpi zmiana pogody - do Polski napłynie masa chłodnego powietrza. Opady ustaną, ale temperatura znacznie spadnie. Tylko na południowo-wschodnich krańcach termometry wskażą nawet 25 stopni Celsjusza.

- Prognozowana zmienność pogody, związana z kolejnymi napływami cieplejszych i chłodniejszych mas powietrza, może przejawiać się gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, na przykład w postaci burz i burz z gradem, a to może mieć niekorzystny wpływ na samopoczucie osób wrażliwych na bodźce atmosferyczne. Mogą wystąpić różnego rodzaju reakcje bólowe, w tym bóle głowy - mówi biometeorolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Joanna Wieczorek. - Pomimo zmiennej pogody warto zaplanować wypoczynek w terenie. Aktywność na świeżym powietrzu, przy uwzględnieniu możliwości wystąpienia opadów i burz, powinna łagodzić reakcje osób wrażliwych na zmiany pogody. Planując pobyt w terenie, należy pamiętać o odpowiedniej odzieży, odpowiednim zabezpieczeniu przed promieniowaniem słonecznym i uzupełnianiu płynów.

ycipk-kojx2q
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-kojx2q

ycipk-kojx2q
ycipk-kojx2q