GwiazdyByły łzy i uśmiechy. Lewandowscy odwiedzili chore dzieci

Były łzy i uśmiechy. Lewandowscy odwiedzili chore dzieci

Były łzy i uśmiechy. Lewandowscy odwiedzili chore dzieci
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Lidia Pustelnik

06.11.2017 20:16, aktual.: 04.06.2018 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundację Nasze Dzieci odwiedziło dwoje bardzo szczególnych gości. Anna i Robert Lewandowscy znaleźli czas, żeby porozmawiać z chorymi dziećmi, wysłuchać ich historii i oczywiście zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Wśród maluchów nie zabrakło prawdziwych kibiców piłki nożnej.

Tymek, Monika, Maciek, Dawid i wiele innych dzieci miało dziś okazję osobiście porozmawiać z Anną i Robertem Lewandowskimi. Piłkarz i trenerka odwiedzili Fundację Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka, opiekującą się dziećmi chorującymi na raka. Na pamiątkowych zdjęciach, opublikowanych na stronie fundacji, widać uśmiechnięte twarze dzieci – odwiedziny Lewandowskich choć na chwilę pozwoliły im oderwać myśli od choroby, z jaką walczą każdego dnia.

Fundacja Nasze Dzieci działa od 2006 roku w Warszawie. Od tamtej pory oferuje pomoc nie tylko małym pacjentom, ale również ich rodzicom, dla których wiadomość o chorobie dziecka jest często wstrząsem. Prócz pomocy finansowej i wsparcia psychologicznego, w ośrodku odbywają się wydarzenia, które mają odwrócić uwagę najmłodszych od nowotworu.

W każdą sobotę odbywają się warsztaty plastyczne, prowadzone przez wolontariuszy. Co miesiąc Fundacja organizuje dużą imprezę dla dzieci z prezentami. Ważnym elementem programu są również wycieczki do kina czy teatru, organizowane dla tych pacjentów, którzy są poddawani radioterapii i zostają w ośrodku przez 6 tygodni.

Fundacja Nasze Dzieci zaprasza do siebie również znane osoby. Prócz Anny i Roberta Lewandowskich, odwiedzili ją już też między innymi Julia Wróblewska, Sylwia Nowak i Karolina Szostak.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (58)
Zobacz także