Trwa ładowanie...
d1ht0z0

Chcesz, by twój manicure był perfekcyjny? Użyj tych kosmetyków

Mamy często zbyt mało czasu, by odpowiednio zadbać o swoje paznokcie, dlatego poszukujemy trwałych i stosunkowo tanich kosmetyków, które sprawią, że manicure zawsze będzie perfekcyjny. Prezentujemy kilka przydatnych specyfików do paznokci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Nawet tradycyjny manicure może być trwały
Nawet tradycyjny manicure może być trwały (iStock.com)
d1ht0z0

Paznokciowe SOS

Tradycyjne lakiery, w porównaniu do lakierów hybrydowych, nie są zbyt trwałe. Po około tygodniu zauważamy już nie tylko niewielkie odrosty, ale także lekkie odpryski, które znajdują się najczęściej przy zewnętrznym brzegu płytki. To normalne, że lakier się ściera, toteż kiedy wykonujemy tego typu manicure, powinnyśmy pamiętać o jego regularnym odnawianiu lub wzmacnianiu specjalnymi preparatami.

Malowanie paznokci tradycyjnymi lakierami jest dość wygodne, ale wymaga czasu. Tego typu specyfiki schną samodzielnie, więc musimy poświęcić godzinę lub nawet dwie, zanim będziemy mogły dotykać czegokolwiek bez obaw o to, że lakier odpryśnie czy odgniecie się. Jednak tradycyjny manicure można przyspieszyć i ułatwić za pomocą specjalnych kosmetyków. Na rynku dostępne są korektory w aplikatorze oraz przyspieszacze w płynie przypominające bezbarwną emalię. Warto je wypróbować.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną 123RF.COM
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (123RF.COM)

Top coat, który odmienia paznokcie

Top coaty, czyli lakiery nawierzchniowe, które nakłada się po wykonaniu zasadniczej części manicure'u, służą wzmocnieniu i utrwaleniu koloru. Używa się ich przede wszystkim do hybryd, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nakładać je także na tradycyjne emalie. Lakiery nawierzchniowe przypominają bezbarwne bazy, jednak powinny być nakładane jedynie na warstwę lakieru, nie na gołą płytkę.

Top coaty nie są zbyt popularne, a szkoda, bo mogą przedłużyć trwałość tradycyjnego manicure'u o kilka dni, co pozwala zaoszczędzić nam czas. Niektóre rodzaje nie tylko wzmacniają, ale też nabłyszczają, a nawet rozjaśniają lub przyciemniają kolor. Dzięki temu manicure zyskuje nowe oblicze, wygląda olśniewająco i oryginalnie.

ciemny manicure pexels.com
ciemny manicure (pexels.com)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1ht0z0

Podziel się opinią

Share
d1ht0z0
d1ht0z0