Trwa ładowanie...
d1c6fix

Christian Bale tłumaczy się z głosu Batmana

Wszyscy pamiętamy, że w trylogii Christophera Nolana o Batmanie główny bohater przemawiał specyficznym, zachrypniętym głosem. Dziś odtwórca tej roli, Christian Bale, wyjaśnił, dlaczego po włożeniu kostiumu wypowiadał swoje kwestie ze ściśniętym gardłem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Christian Bale tłumaczy się z głosu Batmana
(AFP)
d1c6fix

Wszyscy pamiętamy, że w trylogii Christophera Nolana o Batmanie główny bohater przemawiał specyficznym, zachrypniętym głosem. Dziś odtwórca tej roli, Christian Bale, wyjaśnił, dlaczego po włożeniu kostiumu wypowiadał swoje kwestie ze ściśniętym gardłem. Głos Batmana z trylogii o Mrocznym Rycerzu wielokrotnie krytykowano, wyśmiewano i parodiowano. Sam Bale postanowił wyjaśnić, dlaczego jego Batman brzmiał tak, a nie inaczej.

- No dobra, nadszedł ten moment. Wcisnęli mnie w pancerz Vala Kilmera - wspomina Bale. - Nie był najlepiej dopasowany. Stałem sobie w nim i czułem się jak idiota. Jaki facet spaceruje po ulicach przebrany za nietoperza, a potem mówi: "Cześć, jak się masz?".

- Stwierdziłem, że muszę ignorować ten kostium. Zapomnieć, że jestem przebrany, a pamiętać o cierpieniu, jakiego doświadczył Bruce Wayne. "Jako Batman nie mogę mówić swoim zwykłym głosem", zdecydowałem. "Muszę stać się bestią, aby kupić tę całą ideę". Potem, po zdjęciach, poszedłem do domu i pokazałem żonie, jaki głos wymyśliłem dla Batmana. "Ale schrzaniłeś", skomentowała. Na szczęście twórcy filmu przymknęli na to oko.

d1c6fix

Następcą Bale'a w roli Batmana jest Ben Affleck, który już niebawem wcieli się w Człowieka-Nietoperza w sequelu "Człowieka ze stali".

- Ten głos nie jest zarezerwowany dla Batmana, Ben może mówić jak chce - przyznał aktor. - Dla mnie był to jedyny sposób, aby jakoś uzasadnić ten cholerny kostium. Bez tego głosu byłby to po prostu wariat w przebraniu nietoperza. Tak jak to postrzegam.

Bale wystąpił ostatnio w filmach "Out of the Furnace" i "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce".

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Ben Affleck zastanawiał się nad Batmanem*

* George Clooney nie ocenia Bena Afflecka*

* Christian Bale będzie tęsknił za Batmanem*

d1c6fix

Podziel się opinią

Share

d1c6fix

d1c6fix