GwiazdyChristian Bale tłumaczy się z głosu Batmana

Christian Bale tłumaczy się z głosu Batmana

Christian Bale tłumaczy się z głosu Batmana

19.11.2013 17:14, aktual.: 19.11.2013 22:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy pamiętamy, że w trylogii Christophera Nolana o Batmanie główny bohater przemawiał specyficznym, zachrypniętym głosem. Dziś odtwórca tej roli, Christian Bale, wyjaśnił, dlaczego po włożeniu kostiumu wypowiadał swoje kwestie ze ściśniętym gardłem.

Wszyscy pamiętamy, że w trylogii Christophera Nolana o Batmanie główny bohater przemawiał specyficznym, zachrypniętym głosem. Dziś odtwórca tej roli, Christian Bale, wyjaśnił, dlaczego po włożeniu kostiumu wypowiadał swoje kwestie ze ściśniętym gardłem. Głos Batmana z trylogii o Mrocznym Rycerzu wielokrotnie krytykowano, wyśmiewano i parodiowano. Sam Bale postanowił wyjaśnić, dlaczego jego Batman brzmiał tak, a nie inaczej.

- No dobra, nadszedł ten moment. Wcisnęli mnie w pancerz Vala Kilmera - wspomina Bale. - Nie był najlepiej dopasowany. Stałem sobie w nim i czułem się jak idiota. Jaki facet spaceruje po ulicach przebrany za nietoperza, a potem mówi: "Cześć, jak się masz?".

- Stwierdziłem, że muszę ignorować ten kostium. Zapomnieć, że jestem przebrany, a pamiętać o cierpieniu, jakiego doświadczył Bruce Wayne. "Jako Batman nie mogę mówić swoim zwykłym głosem", zdecydowałem. "Muszę stać się bestią, aby kupić tę całą ideę". Potem, po zdjęciach, poszedłem do domu i pokazałem żonie, jaki głos wymyśliłem dla Batmana. "Ale schrzaniłeś", skomentowała. Na szczęście twórcy filmu przymknęli na to oko.

Następcą Bale'a w roli Batmana jest Ben Affleck, który już niebawem wcieli się w Człowieka-Nietoperza w sequelu "Człowieka ze stali".

- Ten głos nie jest zarezerwowany dla Batmana, Ben może mówić jak chce - przyznał aktor. - Dla mnie był to jedyny sposób, aby jakoś uzasadnić ten cholerny kostium. Bez tego głosu byłby to po prostu wariat w przebraniu nietoperza. Tak jak to postrzegam.

Bale wystąpił ostatnio w filmach "Out of the Furnace" i "American Hustle: Jak się skubie w Ameryce".

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Megafon.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)