Trwa ładowanie...

Chudnij, podróżuj i płać telefonem. Aplikacje, które ułatwią kobiece życie

W biegu, z dzieckiem pod pachą, z zakupami i telefonem w dłoni. Można pomyśleć, że to uzależnienie od technologii, ale prawda jest taka, że w tym zgrabnym urządzeniu kobieta ma wszystko, co jej potrzebne, żeby się zorganizować. Przedstawiamy kilka aplikacji, które ułatwiają paniom każdy dzień.

Share
Chudnij, podróżuj i płać telefonem. Aplikacje, które ułatwią kobiece życie
Źródło: 123RF.COM
d134t41

Clue
Anglojęzyczna aplikacja poświęcona tylko kobietom. Śledzi cykl miesiączkowy i wszystko, co z nim związane. Po wprowadzeniu danych, takich jak długość okresu, długość cyklu, data ostatniej miesiączki czy informacje o PMS, panie są w stanie analizować cały swój cykl. Dodatkowo dwa dni wcześniej otrzymują powiadomienie o nadchodzącej miesiączce. Forma graficzna jest minimalistyczna i czytelna.

FatSecret
Darmowa aplikacja, która ułatwia chudnięcie. A przynajmniej tym chwalą się jej twórcy. Monitorowanie tego, co jemy, liczenie kalorii, baza przepisów, informacje o wartościach odżywczych naszych posiłków, a także możliwość prowadzenia dziennika ćwiczeń – wszystko w jednym miejscu. FatSecret należy do najpopularniejszych aplikacji do walki z nadprogramowymi kilogramami. Jak zapewniają sami twórcy, z ich usług z powodzeniem skorzystało już ponad 35 mln osób.

d134t41

FaceTune
Program do obróbki zdjęć, który pokochały miliony. Wersja darmowa jest dość okrojona, ale i tak pozwala na zaawansowany retusz zdjęcia (wyrównanie niedoskonałości cery czy wybielenie zębów). Wersja płatna to już więcej możliwości dla miłośniczek edycji fotografii. W tej chwili dostępna jest druga odsłona aplikacji – FaceTune 2, niestety tylko na platformę iOS.

PeoPay
Aplikacja dla posiadaczek i posiadaczy konta w Banku Pekao S.A. Logowanie i akceptowanie transakcji w sklepach internetowych i przelewów odbywa się odciskiem palca. PeoPay pomaga kontrolować wydatki, robić zakupy (można płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych w kraju i za granicą), umożliwia wypłatę gotówki w bankomatach banku, a także skanowanie numeru rachunku z kartki, z faktury czy z e-maila (nie trzeba go przepisywać). Posiadacze PeoPay mogą korzystać z wielu zniżek w ramach programu rabatypekao.pl. Dostępna na platformę iOS i Android.

Storytel
Ta szwedzka aplikacja pełni zarówno funkcję umilacza czasu, jak i edukacyjną. Umożliwia streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach (platformy iOS, Android i Windows Phone). Jest płatna i działa podobnie jak Spotify. Dostarcza polskich i zagranicznych wydawnictw, a dodatkowo Storytel produkuje i wydaje swoje audiobooki. Nieoceniona w długiej podróży do pracy.

Spotify
Aplikacja dla wszystkich fanów muzyki. Czy w wersji bezpłatnej czy płatnej to niewątpliwie must have. Kolacja z przyjaciółmi? Piosenki dla najmłodszych? Tło muzyczne do pracy lub ćwiczeń? Spotify tworzy wydawnictwa dostosowane do każdego momentu dnia, dostarcza albumy ulubionego wykonawcy. Wersja płatna pozwala m.in. na słuchanie muzyki, będąc poza zasięgiem internetu lub omijanie reklam. Dostępna praktycznie wszędzie: na telefonach, tabletach, komputerach, PlayStation, a ostatnio również na Xbox One.

d134t41

Booking.com
Chcesz szybko zarezerwować hotel w dowolnym miejscu na świecie? Taką możliwość daje Booking.com. Platforma i aplikacja dostępne są w 40 językach. Oferuje 1 491 766 obiektów (nawet igloo czy domki na drzewie!) w 121 884 miejscach w 228 krajach na całym świecie. Od niedrogich pensjonatów, po hotele 5-gwiazdkowe. Dodatkowo, jak to z aplikacjami bywa, dostępna jest 24h, 7 dni w tygodniu. Oprócz miejsc noclegowych przez Booking.com można wynająć samochód, kupić bilet lotniczy lub zarezerwować taksówkę.

Partnerem artykułu jest Bank Pekao S.A.
Więcej o PeoPay dowiesz się tutaj

d134t41

Podziel się opinią

Share
d134t41
d134t41