Trwa ładowanie...
d18irsa

Co ósmy 26-latek nigdy nie uprawiał seksu. Jest jeden powód

Jeden na ośmiu millenialsów w rozmowie z ekspertami przyznał, że wciąż jest prawiczkiem lub dziewicą. I wcale nie z powodów religijnych ani natury seksualnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Millenialsi unikają zbliżeń
Millenialsi unikają zbliżeń (123RF)
d18irsa

W porównaniu z poprzednimi pokoleniami, młodzi są grupą, która odstaje od normy. Kiedyś, jak podkreślają brytyjscy badacze, jedna osoba na 20 nigdy nie uprawiała seksu. "Sunday Times" pisze o teraz o jednej osobie na 8. Dane opierają się na obserwacji 16 tys. ludzi urodzonych w latach 1989-90, odkąd skończyli 14 lat.

Według Steve'a McKaya, wybitnego profesora w dziedzinie badań społecznych na Uniwersytecie Lincolna, problem wśród pokolenia millenialsów może być jeszcze szerszy. Jeśli ci, którzy odmówili udzielenia odpowiedzi na pytanie: "Czy jesteś dziewicą / prawiczkiem?" i byli nimi, wtedy można mówić nawet o jednej osobie na sześć.

– Millenialsi wychowali się w kulturze hiperseksualności, która wzbudziła strach przed intymnością. Kobiety są zawsze gotowe, a mężczyźni mają ciągle erekcje. To zniechęca młodych ludzi – mówi profesor w rozmowie z gazetą.

d18irsa

Niepokój "nową normalnością" nie jest więc spowodowany niechęcią ze względu na przekonania religijne czy etyczne lub niskie libido. Krystal Woodbridge, terapeutka uważa, że młodzi ludzie nie wiedzą, jak stworzyć relacje i są przerażeni możliwością odrzucenia.

Wychodzi na to, że seks spowszedniał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18irsa

Podziel się opinią

Share

d18irsa

d18irsa