Trwa ładowanie...

Co twoje sny erotyczne mówią o tobie?

Deklarujesz, że jesteś spełnioną mężatką, a więc dlaczego ostatniej nocy śniłaś o pięknym nieznajomym? Czy to jednak znaczy, że twoje małżeństwo nie jest szczęśliwe? A może masz jakieś problemy seksualne, o których wstydzisz się mówić lub po prostu we śnie oddajesz się marzeniom, które bałabyś się zrealizować na jawie?

Co twoje sny erotyczne mówią o tobie?Źródło: 123RF
d1iwdxm
d1iwdxm

Deklarujesz, że jesteś spełnioną mężatką, a więc dlaczego ostatniej nocy śniłaś o pięknym nieznajomym? Czy to znaczy, że twoje małżeństwo nie jest szczęśliwe? A może masz jakieś problemy seksualne, o których wstydzisz się mówić? Debby Herbenick, autorka “Because It Feels Good: A Woman's Guide to Sexual Pleasure and Satisfaction” ("Przewodnik po seksualnej przyjemności i satysfakcji kobiet") zdradza, jak jest naprawdę. Jakie są najczęstsze marzenia senne?

* Seks z kobietą?*
Ekspertka twierdzi, że dla niektórych może to być szokujące, ale ten sen jest dość powszechny. – W pewnym momencie swojego życia wiele kobiet śni o seksie z drugą kobietą, nawet jeśli na jawie pociągają je tylko mężczyźni - wyjaśnia dr Herbenick. Dlaczego tak się dzieje? Takie marzenie senne jest zazwyczaj wyrazem silnej przyjaźni z kobietą. – Sny o uprawianiu seksu z osobą tej samej płci nawiązują do emocjonalnej bliskości, która tworzy się pomiędzy przyjaciółmi – dodaje. W snach ta bliskość realizuje się na innej płaszczyźnie, ale jest mało prawdopodobne, aby świadczyła o zmianie orientacji seksualnej.

Mężczyzna, który odszedł

Skoro dawno nie myślałam o swoim chłopaku z czasów szkoły średniej, to dlaczego nagle przyśnił ci się tej nocy? Zarumieniłaś się? – Nie jest niczym niezwykłym marzyć o chłopaku z liceum lub studiów, nawet po szczęśliwych latach małżeństwa – wyjaśnia dr Herbenick. Czy to oznacza, że gdzieś w głębi duszy nadal coś czujesz do swojego eks? Raczej nie. Bardziej prawdopodobne jest to, że twój mózg przetwarza odległe wspomnienia. – Zdjęcia twojego byłego przechowywane są wraz z tysiącami innych wspomnień w twoim mózgu. Tak samo, jak mężczyźni często marzą o zwycięskiej grze w koszykówkę, piłce nożnej czy o innym sukcesie, któremu towarzyszy adrenalina, tak kobiety mogą przeżywać te wczesne dni w poszukiwania podniecenia i pozytywnych emocji.

d1iwdxm

– Może to oznaczać, że dotychczasowe doświadczenia przypominały ci wcześniejsze doświadczenia albo że starasz się zrozumieć coś, co zdarzyło się w przeszłości - twierdzi Tina B. Tessina, psychoterapeutka z Kalifornii, i zachęca kobiety do interpretowania snu, który często niesie ukryte przesłanie. – Być może obawiasz się, że zaczniesz powtarzać te same błędy. Nie ma nic złego w powrocie do przeszłości – wyjaśnia dr Herbenick. Tylko pamiętaj, że nie można tego interpretować zbyt dosłownie. W tym przypadku złym wyjściem będzie powrót do twojego eks.

Sen o nieosiągalnym chłopaku

Czy zdarza ci się od czasu do czasu śnić o kimś, kto nie jest dostępny w prawdziwym życiu? – pyta dr Herbenick. - Pragnienie seksualne może wzbudzić szereg emocji, np. także irytację. I wizje senne mogą sugerować uczucie gniewu w prawdziwym życiu – wobec przedmiotu swoich marzeń – dodaje dr Tessina. - Może on oznaczać, że jesteś zła na konkretną osobę, dlatego pojawia się uczucie gniewu. Jednak sen to tylko sen. Ważne, aby kobiety potrafiły oddzielić je od swoich marzeń i pragnień na jawie. Często są to tylko fantazje erotyczne – mówi dr Herbenick.

Kolega twojego męża

Nigdy nic cię nie łączyło z najlepszym przyjacielem twojego męża, ale dlaczego we śnie o marzysz o romansie czy zbliżeniu? Zakazany owoc najlepiej smakuje? Pierwszym wyjaśnieniem jest niewinna ciekawość. – Może tak naprawdę głęboko w podświadomości jesteś ciekawa, jak to by z nim było - mówi dr Tessina. Jednak dr Herbenick proponuje inne tłumaczenie: "To tabu jest ekscytujące, bo jest całkowicie niewłaściwe, a fantazje mogą go uczynić jeszcze bardziej sexy".

Badania naukowców sugerują, że pozamałżeńskie marzenia częściej dotyczą pary, w których życie wkradła się rutyna seksualna. Pragniesz odmiany? Sen powinien być ostrzeżeniem. Może nadszedł czas na ożywienie relacji.

d1iwdxm

Sen o swoim mężu, ale w innym ciele

Twój mąż jest szczupłym blondynem, ale w twoim śnie ma ciemne włosy i ciało Arnolda Schwarzeneggera? Dr Herbenick twierdzi, że to marzenie może wypływać z większej ciekawości w związku. – Czasami jesteśmy leniwi, znudzeni i myślimy, że wiemy już wszystko na temat naszego partnera – wyjaśnia. – Wiesz, co on powie, co myśli, co zamierza zjeść na obiad, co lubi oglądać. Ale należy pamiętać, że chociaż wydaje ci się przewidywalny, to głęboko w podświadomości może skrywać swoje tajemnice, fascynacje, itp. Musisz tylko pozwolić mu się otworzyć. Spróbuj sobie przypomnieć, jacy chłonni wiedzy byliście na początku znajomości. Warto do tego wrócić. Zapytaj go o dzień w pracy, jego osobiste marzenia, plany dotyczące rodziny, itp. Znajdź temat do interesującej rozmowy.

Seks z nieznajomym

Potrafisz wyobrazić sobie, że kochasz się z nieznajomym i ten fakt bardzo cię podnieca? Czy zdarzyło ci się obudzić w doskonałym humorze, jeszcze zatopionej w romantycznym śnie? Czy w godzinach porannych trudno było ci zmierzyć się z rzeczywistością? Zanurzenie się we śnie z tajemniczym mężczyzną może sugerować, że czegoś ci brakuje w prawdziwej relacji. – Często skupiamy się na fizycznych aspektach seksu, jak osiągnąć orgazm, znaleźć punk G. Ale zaniedbujemy emocjonalną sferę zbliżenia – wyjaśnia ekspertka. W marzeniach o tajemniczym mężczyźnie nie ma nic złego. Może on oznaczać, że wolisz swoje pragnienia i marzenia trzymać w tajemnicy lub chcesz zagłuszyć swoje myśli czy pragniesz odmiany? Naukowcy twierdzą, że fantazje erotyczne odzwierciedlają nasze potrzeby seksualne i redukują lęki.

Tekst na podst. womansday.com Monika Stypułkowska (ms/mtr), kobieta.wp.pl

d1iwdxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iwdxm