Trwa ładowanie...

Co widzisz na tym zdjęciu? Polka zrobiła selfie, które porusza świat

Ola Walków zakwalifikowała się do konkursu Saatchi Selfie Competition, publikując poruszające zdjęcie, które wyraża jej walkę ze swoim ciałem po operacji zmniejszenia piersi.

Co widzisz na tym zdjęciu? Polka zrobiła selfie, które porusza światŹródło: Instagram.com
d2cfh02
d2cfh02

Konkurs #SaatchiSelfie organizowany przez Galerię Saatchi jest okazją, aby stać się częścią kulturowego, światowego fenomenu, jakim jest robienie zdjęć typu selfie. Uczestnicy mogli kreatywnie wyrazić siebie wykorzystując potencjał selfie.

Młoda absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie została zauważona dzięki zdjęciu, które zrobiła sobie przed operacją plastyczną.To nie jest zwykłe zdjęcie piersi. To zdjęcie, które ma wartościowe przesłanie i opowiada o trudnej relacji kobiety z własnym ciałem. Gratuluję Oli odwagi!

Ola tak podpisała swoje dzieło:

d2cfh02

"Moje selfie prezentuje długą historię, która pokazuje trudne momenty, jakie przeżyłam w czasie odzyskiwania zdrowia po operacji. W czasie tych dni musiałam walczyć ze swoim ciałem. Zdecydowałam się poddać skomplikowanej operacji zmniejszenia piersi. Zrobiłam to, abym zacząć nowe życie bez codziennego bólu i kompleksów. Brzydkie blizny na moim ciele sprawiają mi ból, ale w rzeczywistości są także pięknym i abstrakcyjnym obrazem."

Poruszające zdjęcie spodobało się jury konkursu, jednak pierwszą nagrodę przyznano Dawn Wooley z Wielkiej Brytanii, która tworzy niecodzienny rodzaj selfie. Fotografka umieszcza nieprawdziwą (np. zrobioną z kartonu) siebie w realnym świecie. Chce przez to zwrócić uwagę na stereotypowe obrazy kobiecego ciała, pokazywane w mediach.

d2cfh02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cfh02