Blisko ludziCórka Lecha Wałęsy wyszła za mąż. Kościół unieważnił pierwszy ślub

Córka Lecha Wałęsy wyszła za mąż. Kościół unieważnił pierwszy ślub

Córka Lecha Wałęsy wyszła za mąż. Kościół unieważnił pierwszy ślub
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Błaszkiewicz
10.09.2019 16:44, aktualizacja: 13.09.2019 09:48

Magdalena Wałęsa, córka słynnego opozycjonisty, została żoną Lecha Kaźmierczyka. Dla niej to drugie małżeństwo. Ślub był jednak kościelny. Jak to możliwe?

Magdalena Wałęsa – ślub

#

Magdalena Wałęsa powiedziała sakramentalne "tak" gdańskiemu radnemu, Lechowi Kaźmierczykowi. Zdjęcia z ceremonii obiegły media w całej Polsce. Córka byłego prezydenta wiele lat wcześniej brała już ślub kościelny.

Pierwszego męża Marcina Chamerskiego poznała jeszcze zanim rozpoczęła studia w Instytucie Teologicznym. Gdyby nie poważna kontuzja, robiłaby karierę jako baletnica. W dniu ślubu Magdalena Wałęsa miała 23 lata. Na świecie pojawił się syn pary. Jak mówi w rozmowie z nami, kilka lat później została porzucona przez Chamerskiego. Doszło do rozwodu. Sprawą zajęła się również kuria - złożono wniosek o uznanie małżeństwa za nieważne. Po 3,5 roku Kościół przychylił się do tej prośby.

Dzięki temu córka Lecha Wałęsy mogła znów założyć białą suknię. Jak podkreśla w rozmowie z WP Kobieta, procedura odbyła się zgodnie z prawem kanonicznym i - wbrew krzywdzącym opiniom - jej ojciec nie miał na to żadnego wpływu. Dziś kobieta jest szczęśliwa u boku obecnego małżonka, który przyjął jej nazwisko. Wkrótce zostaną rodzicami.

Zobacz także: Z tymi co się znają – Natalia Hatalska