Czujesz zapach ryby w domu? Natychmiast łap za telefon

Czujesz zapach ryby w domu? Natychmiast łap za telefon

Zapach ryby nie musi mieć związku z nieświeżymi produktami
Zapach ryby nie musi mieć związku z nieświeżymi produktami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
18.12.2023 13:22, aktualizacja: 18.12.2023 14:54

Zapach ryby czy zepsutych jajek nie musi mieć związku z nieświeżymi produktami. Równie dobrze może to oznaczać problemy z urządzeniami elektrycznymi czy wyciekiem gazu, co zagraża naszemu życiu i zdrowiu.

Zapachy kojarzące się z jedzeniem często wiążemy z lodówką. W końcu to w niej znajdują się produkty, które najszybciej mogą się zepsuć, a przez to - zasmrodzić nasze mieszkanie bądź dom. Trzeba jednak wiedzieć, że nie zawsze tak jest. Woń ryby czy zepsutych jajek może oznaczać coś zupełnie innego, nawet zagrażającego życiu i zdrowiu.

Nietypowe zapachy w mieszkaniu

W domu śmierdzi rybą? Czas sprawdzić urządzenia elektryczne. Jak dowiadujemy się z filmiku opublikowanego przez Jasną Stronę na YouTubie, zapach ryby może oznaczać uszkodzone kable, niesprawne bezpieczniki lub przegrzane układy elektryczne. Dzieje się tak w związku z plastikową powłoką. Gdy dojdzie do przegrzania - pojawia się rybia woń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeżeli problemem nie jest jednak zapach ryby, a zepsutych jajek - dzwoń po hydraulika. Zapach zepsutych jajek może oznaczać awarię bojlera, rur odpływowych, ściekowych bądź wyciek gazu. Ostatni może w szczególności zagrażać domownikom i otoczeniu.

Czujesz stęchły zapach? To oznacza jedno

Wchodzisz do mieszkania i czujesz nieprzyjemny zapach stęchlizny? W twoich wnętrzach pojawiła się pleśń. To właśnie ona charakteryzuje się specyficznym, ziemistym zapachem, który jest bardzo łatwo rozpoznawalny. Sama pleśń jest jednak trudna do pokonania w pojedynkę. Oprócz tego, że zwiastuje kłopoty z wilgocią czy odpływem (o czym mało kto ma pojęcie!), może powodować problemy zdrowotne.

Sposobów na pozbycie się pleśni jest kilka i są one zależne od tego, gdzie się pojawiła. Jeśli pleśń jest widoczna np. w różnych miejscach w łazience - włóż rękawiczki i potraktuj ją środkiem czyszczącym bądź płynem do naczyń. Jeżeli zapach pleśni jest jednak związany ze stojącą wodą lub pozostałościami, które zgromadziły się w odpływie, jesteś skazany na hydraulika. Sam zapach możesz zlikwidować za pomocą olejku eterycznego. Kilka kropel olejku polej na wiszącą rolkę papieru toaletowego. I gotowe!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta