Blisko ludziCzy kobiecy "rozmiar" ma znaczenie?

Czy kobiecy "rozmiar" ma znaczenie?

Czy kobiecy "rozmiar" ma znaczenie?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

19.08.2010 12:59, aktual.: 25.08.2010 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mężczyźni często zastanawiają się, czy rozmiary ich narządów płciowych mają znaczenie dla doznań erotycznych i decydują o ich atrakcyjności kochanka, czy też nie. Tymczasem kobiece intymne części ciała też mają rożne rozmiary. Coraz częściej to panie decydują się na operacje zmniejszenia pochwy.

Mężczyźni często zastanawiają się, czy rozmiary ich narządów płciowych mają znaczenie dla doznań erotycznych i decydują o ich atrakcyjności kochanka, czy też nie. Tymczasem kobiece intymne części ciała też mają rożne rozmiary. Coraz częściej to panie decydują się na operacje zmniejszenia pochwy.

Na "wielkość" pochwy, a zatem i jakość doznań, wpływają mięśnie miednicy oraz mięśnie otaczające pochwę. Mogą one rozciągnąć się głównie po trudnym porodzie lub po wielu porodach. Pytanie więc, czy kobieta z "szeroką pochwą" zdana jest na nieudany seks? Zdecydowanie nie. Są bowiem sposoby na zmniejszenie wymiarów narządów płciowych. Coraz popularniejsze stają się operacje zmniejszenia pochwy. Zanim jednak zdecydujemy się na nią, warto nauczyć się ćwiczyć mięśnie Kegla.

Łatwo sprawdzić, na ile są one wiotkie, wystarczy w pozycji leżącej włożyć dwa palce do pochwy i spróbować skurczyć mięśnie. Jeśli szczelnie okalają palce, trudno je wyjąć z pochwy, oznacza to, że mięśnie są napięte. W innym wypadku należy zabrać się za ćwiczenia. Są one dość proste, polegają na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni jakbyśmy chcieli zatrzymać strumień moczu. Efektem będą nie tyko poprawienie doznań seksualnych, ale też lepsze funkcjonowanie zwieraczy pęcherza moczowego oraz odbytu i w końcu zaoszczędzone pieniądze.

Operacje miejsc intymnych

Plastyka miejsc intymnych w USA i Brazylii jest już zabiegiem tak popularnym, jak powiększenie piersi, czy odessanie tkanki tłuszczowej. Ale i w Polsce decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Nie są one niczym nowym, bo wykonuje się je od wielu lat. Wcześniej jednak przeprowadzano je nie po to żeby, poprawić jakość życia erotycznego, ale żeby poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu. Dziś powstała już gałąź medycyny, która zajmuje się plastyką krocza – kosmetoginekologia. Waginoplastyka, czyli zwężenie pochwy trwa około godziny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i już następnego dnia pacjentka może iść do domu. Rekonwalescencja zajmuje 6-8 tygodni. Koszt zabiegu waha się w granicach 2,5- 5 tys. złotych. Warto jednak pamiętać, że nie wykonuje się go u kobiet bardzo młodych, które jeszcze nie rodziły dzieci.

Nie tylko wielkość ma znaczenie

Nie zawsze jednak doznania seksualne obniża wielkość pochwy. Istnieje bowiem kilka innych powodów dla których partner może narzekać na mniejsze odczucia. Na szeroką pochwę częściej narzekają mężczyźni, którzy mają za sobą długie lata doświadczeń z masturbacją. W porównaniu do uścisku dłoni, pochwa zawsze będzie luźniejsza. Poza tym intensywność doznań może obniżać duża ilość wydzieliny w pochwie, przy mniejszym członku może to powodować jego wypadanie. Najważniejsza jest jednak nie budowa narządów płciowych, ale porozumienie między partnerami.

- Na jakość życia intymnego ogromny wpływ ma poczucie bezpieczeństwa, zadowolenie z relacji partnerskich, poczucie bliskości. Ważne jest też poznanie siebie, swoich potrzeb seksualnych i potrzeb partnera oraz dopasowanie się. Odbywa się to poprzez wzajemne poznawanie się. A na to potrzeba czasu, zaufania i akceptacji – mówi Radosław Jerzy Utnik seksuolog i psycholog z Kliniki „Nasze Zdrowie” w Warszawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (124)
Zobacz także