Trwa ładowanie...
ddgt3t8

Diana kochała go nad życie. Co dzieje się z Hasnatem Khanem?

Potężny mężczyzna w rozciągniętej koszulce, dresach i japonkach wychodzi przed swój dom w Essex. Wygląda na zmęczonego. Ostatnie o czym myśli to to, że ktoś może naciskać spust migawki. Zdążył zapomnieć jego dźwięk. Ostatni raz zdjęcia robiono mu w 1997 r. na pogrzebie jego wielkiej miłości, Lady Di.
Share
Księżna Diana znalazła miłość przed śmiercią
Księżna Diana znalazła miłość przed śmierciąŹródło: Getty Images
ddgt3t8

62-letni dziś Hasnat Khan nie żebrze o uwagę mediów. Zajmuje się niesieniem pomocy humanitarnej w Arabii Saudyjskiej, Etiopii i Pakistanie. Wcześniej był genialnym chirurgiem sercowym, dla którego Diana Spencer straciła głowę. "Uważałem ją za bardzo normalną osobę o wspaniałych cechach" – powiedział w jedynym wywiadzie, 11 lat po jej tragicznej śmierci. Poznali się w Royal Brompton Hospital, kiedy księżna odwiedzała przyjaciela wracającego do zdrowia po operacji serca. I od razu przypadli sobie do gustu. Zaczęły się schadzki.

Lady Di i Hasnat Khan

Spotkania trwały dwa lata. Zakochani byli niezwykle dyskretni i tak naprawdę tylko garstka osób wiedziała o tym związku. Romans zakończył się wczesnym latem 1997 r. Decyzję o rozstaniu podjął Khan. 31 sierpnia Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. Była tam z Dodim Al-Fayedem. Nie darzyła go jednak głębokim uczuciem. Może wtedy jeszcze kochała Hasnata.

ddgt3t8

Zobacz także: Mocne słowa Pauliny Młynarskiej. Zwróciła się do protestujących kobiet

Piękny gest Przemysława Kossakowskiego. Po roku opowiedział czego się podjął

Księżna poważnie traktowała znajomość z chirurgiem. Poleciała do Pakistanu, żeby poznać jego rodzinę. Na pierwsze spotkanie założyła tradycyjny strój szalwar kameez, czyli luźne spodnie w połączeniu ze zwiewną sukienką. Media podają, że w pewnym momencie była tak oczarowana Khanem, że ​​rozważała przejście na islam, aby mogli się pobrać.

Hasnat Khan w latach 90. Getty Images
Hasnat Khan w latach 90. Źródło: Getty Images

Porzuciła ten pomysł, kiedy ukochany dał jej wyraźnie do zrozumienia, że na dłuższą metę nic z tego nie będzie. Jego ojciec, Abdul Rasheed Khan, zacytował później, co powiedział bliskim: "Gdybym ożenił się z nią [Dianą], nasze małżeństwo nie przetrwałoby dłużej niż rok. Tak bardzo różnimy się od siebie kulturowo".

ddgt3t8

Chirurg zdążył jednak przedstawił Dianę organizacji charytatywnej Chain of Hope, dla której pracował za darmo. Dziesięć lat po śmierci księżnej ożenił się z Hadią Sher Ali, potomkinią afgańskiej rodziny królewskiej. Miała wtedy 29 lat. Ich aranżowane małżeństwo zakończyło się po 18 miesiącach.

W 2017 roku Sebastian Shakespeare, dziennikarz "Daily Mail" poinformował, że Khan znalazł szczęście u boku dużo młodszej Somi Sohail. Towarzyszyła mu na balu w londyńskim Mayfair, organizowanym właśnie przez Chain of Hope. "Hasnat jest bardzo szczęśliwy" – miał powiedzieć przyjaciel lekarza. "Nie mówił nam jeszcze wiele o Somi, ale planują się pobrać i mieć dzieci. Cieszymy się razem z nim" – dodał.

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Klementyna Suchanow gościem "Newsroom"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddgt3t8

Podziel się opinią

Share
ddgt3t8
ddgt3t8