Blisko ludziDlaczego nie mogą nosić krótkich sukienek? Dyskryminacja dziewczynek

Dlaczego nie mogą nosić krótkich sukienek? Dyskryminacja dziewczynek

Wysokie temperatury sprawiają, że ubieramy się lżej, odsłaniamy więcej ciała. Mimo to w jednej ze szkół w Łomży pojawiło się ogłoszenie o zakazie noszenia szortów oraz koszulek na ramiączkach.

Dlaczego nie mogą nosić krótkich sukienek? Dyskryminacja dziewczynek
Źródło zdjęć: © Getty Images

13.06.2021 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Poczekajmy do wakacji! Zgodnie ze statutem naszej szkoły ubiór ucznia powinien być schludny, a jego elementy nie powinny nikogo rozpraszać czy prowokować. Twój wygląd jest zewnętrznym wyrazem szacunku dla ludzi i świadczy o Twojej kulturze osobistej - napisano w ogłoszeniu. Załączone zdjęcie ogłoszenia przedstawia ubrania damskie, co sugeruje, że komunikat jest skierowany do dziewczynek.

Tymczasem w polskiej szkole

Obraz
© Instagram

Sprawę postanowiła skomentować Kasia Koczułap, instagramerka i autorka aplikacji edukacyjnej "Co z tym seksem?".

- Szorty i bluzka na ramiączkach nie mogą być schludne? - zapytała na swoi InstaStories.

Okazuje się, że sparwa łomżyńskiej szkoły nie jest odosobniona.

Historie Internautek

Córka pani Agnieszki została upomniana, ponieważ poszła do szkoły z odsłoniętymi kolanami.

- Usłyszałam od dyrektora, że moja córka prowokuje go kolanami. Jeżeli odsłonięte kolana u 12-latki budzą u kogoś takie skojarzenia, to chyba z nim jest coś nie tak! Kasia przyszła ze szkoły zapłakana i z pretensjami, że kazałam jej włożyć sukienkę. Powiedziała, że przeze mnie miała nieprzyjemności i nauczycielka wysłała ją do dyrektora. Powodem miały być odsłonięte kolana – mówiła kobieta w rozmowie z Onetem.

Koczułap udostępniła na swoim profilu opowieści osób, które do niej napisały. Okazuje się, że uwagi dotyczące ramiączek od bielizny, upokarzanie dzieci czy przymus publicznego zmywania makijażu są na porządku dziennym.

- To nie jest Twoja odpowiedzialność dbać o to, by ktoś się nie poczuł rozproszony.[...] Cały czas próbujemy wyjść ze stereotypu i mitu pt.: "ubranie prowokuje do przemocy seksualnej", a tu proszę: już w szkole programuje się takie myślenie – napisała Instagramerka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
szkołapolska szkoładziewczynki
Komentarze (106)