GwiazdyDo czego królowa Elżbieta używa torebki? To jej sekretny sposób na zgłaszanie zagrożenia

Do czego królowa Elżbieta używa torebki? To jej sekretny sposób na zgłaszanie zagrożenia

Do czego królowa Elżbieta używa torebki? To jej sekretny sposób na zgłaszanie zagrożenia
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Paulina Brzozowska
22.04.2019 12:16, aktualizacja: 19.01.2022 09:41

Choć wielu uznałoby to po prostu za element stylizacji, dla królowej Elżbiety torebka to sposób na komunikację z personelem. Pomaga jej uniknąć wielu krępujących sytuacji.

Królowa oprócz kolorowych kostiumów i garsonek uwielbia małe torebki. Podczas oficjalnych wystąpień zawsze ma przy sobie niewielkie akcesorium, które nosi przewieszone przez przedramię lub trzyma w dłoni.

Jak informuje królewski historyk, Hugo Vickers, królowa używa torebki do sekretnej komunikacji z pracownikami. Małymi gestami, na które z pozoru mało kto zwróciłby uwagę, dyskretnie informuje personel o tym, że chce zakończyć spotkanie i opuścić pomieszczenie, w którym się znajduje.

Co w takim razie oznaczają tajemne sygnały? - Kiedy królowa kładzie torebkę na stole, to znak, że chce wyjść za kilka minut. Jeśli natomiast przedmiot znajdzie się na podłodze w trakcie rozmowy, oznacza to alarm. Królowa prosi wtedy, by ktoś w tej chwili "uratował ją" z niezręcznej sytuacji - mówi Vickers w rozmowie z brytyjskimi mediami.

Historyk zdradził również, co królowa nosi w swojej niewielkiej torebce. W środku zawsze znajduje się małe lusterko, szminka, miętówki, okulary do czytania, a także długopis. Podczas niedzielnego wyjścia do kościoła, monarchini wkłada tam również banknot pięcio- lub dziesięciofuntowy, przeznaczony na tacę. W tylnej kieszonce torebki królowa nosi pamiątki rodzinne.

Nigdy nie zobaczymy też królowej z torebką zapinaną na suwak lub takiej, którą można zawiesić na ramieniu. Według królowej Elżbiety są niewygodne i ciężko w nich znaleźć małe bibeloty. W swojej kolekcji władczyni ma ponad dwieście torebek, które zaczęła zbierać w 1968 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Suknia księżnej Kate. Królowa dosadnie powiedziała, co myśli