Qaqwqwrqw

Doda przypomniała ważne słowa ks. Jana Kaczkowskiego

"Katolik nie może być antysemitą, antygejem, antykimkolwiek, bo bycie 'antyktosiem' oznacza, że pogardzamy drugim człowiekiem, a tego czynić nie wolno" – te słowa księdza Kaczkowskiego przypomniała Doda. I wyzwoliła to, co w Polakach najgorsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doda przypomniała na Instagramie słowa ks. Jana Kaczkowskiego
Doda przypomniała na Instagramie słowa ks. Jana Kaczkowskiego (ONS.pl)
Qaqwqwrqw

Kilka dni temu minęła trzecia rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego – duchowny zmarł po długiej chorobie nowotworowej. Doda postanowiła przypomnieć jeden z najważniejszych cytatów księdza.

Piosenkarka opublikowała na Instagramie jego zdjęcie i cytat. Przy fotografii napisała tylko jedno zdanie: "zaczynamy nowy tydzień".

Zobacz także: Ksiądz Jan Kaczkowski o WOŚP. Jego słowa są do dziś cytowane

Qaqwqwrqw

W komentarzach pod postem napisała, że dodałaby ten cytat niezależnie od tego, kto byłby jego autorem. – Polacy tracą czas na walkę z całym światem, na nienawiść, na złość, a życie jest takie kruche. Siejesz wiatr, zbierasz burzę. Szkoda czasu. Mało go – dodała piosenkarka.

Pod zdjęciem wybuchła dyskusja dotycząca granic tolerancji Polaków i akceptacji osób innej orientacji niż heteroseksualizm. Jeden cytat – o miłości i akceptacji drugiego człowieka, niezależnie od "łatki", którą mu się przypisuje – pokazał, że przed nami długa droga, by nazywać się "tolerancyjnymi".

"Ale gejostwo nie jest czymś normalnym i trzeba z tym walczyć", "Są pewne sprawy niedobre, które są wręcz nam wmuszane. I my jako ludzie, rodzice, musimy bronić nas samych i nasze dzieci", "Jestem mega tolerancyjna, chociaż po tym, co mi zrobili, to myślę podobnie jak Pudzian" – piszą internauci.

Qaqwqwrqw

Kilku z nich wytknęło Dodzie, że nie ma dzieci – ich zdaniem, gdyby była matką, nie byłaby tak tolerancyjna i musiałaby "chronić" swoje pociechy przed "homopropagandą".

Artystka wzięła czynny udział w dyskusji. Próbowała wytłumaczyć swoim fanom, że orientacja seksualna nie ma wpływu na to, jakim jest się człowiekiem. Przyznała, że sama codziennie mierzy się z falą hejtu, a groźby i życzenia śmierci wypowiadają różni ludzie, również heteroseksualni.

– Jaką krzywdę robi gej lub Żyd poza tym, że jest? Żadnej. Szanujmy się – skwitowała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw

Zobacz także: "Tradycyjnie Pyszne": przepis na torcik

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw