Trwa ładowanie...

Dominika Sibiga, żona Janusza Korwin-Mikkego, nie weszła do Sejmu. Oto, co mówiła przed wyborami

Wszyscy czekamy jeszcze na oficjalne wyniki wyborów, jednak prawdopodobnie Dominika Sibiga, żona Janusza Korwin-Mikkego, może pożegnać się z Sejmem. Kobieta była kandydatką Konfederacji w wyborach. Startowała z miejsca numer 10 na liście w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.
Share
Dominika Sibiga jest żoną Janusza Korwin-Mikkego od 2016 r.
Dominika Sibiga jest żoną Janusza Korwin-Mikkego od 2016 r.Źródło: East News
d1bzzps

Przed wyborami Dominika Korwin-Mikke wzięła udział w spocie wyborczym. Na filmie widzimy, jak udaje się rowerem do sklepu. Cała jej podróż miała pokazać wyborcom, jak wiele czeka na nich zagrożeń. Polityczka ostrzegała, że w Sejmie "oprócz socjalistów z PiS-u" mogą znaleźć się "komuniści z Razem". Spot wzbudził wiele kontrowersji.

– Dlatego musimy wprowadzić silną, mocną i liczną reprezentację wolnościowców, która stawi im czoło – zachęcała Korwin-Mikke. – Ratujmy nasze portfele przed pazernymi socjalistami, którzy czyhają na nasze pieniądze – dodała wtedy kandydatka na posłankę.

d1bzzps

Nieoficjalne wyniki wyborów 2019

Jednak spot wyborczy nie przyniósł jej zbyt wielu głosów. Według nieoficjalnych wyników, Konfederacja zdobyła 6,76 proc. poparcia. To oznacza, że Korwin-Mikke prawdopodobnie nie dostała się do Sejmu. Polityczka nie odniosła się jeszcze do wyników.

Prawdopodobnie żadna inna kobieta nie będzie reprezentować Konfederacji w Sejmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mamy mają moc - Anna Tańska-Zbróg

d1bzzps

Podziel się opinią

Share
d1bzzps
d1bzzps