ycipk-2pssb1

Dorota Naruszewicz o chorej matce. Ma Alzheimera

"Mama powoli zamykała się na rzeczywistość. Coraz mniej jej się chciało" – powiedziała Dorota Naruszewicz w rozmowie z "Faktem".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dorota Naruszewicz ma 48 lat
Dorota Naruszewicz ma 48 lat (ONS.pl)
ycipk-2pssb1

Dorota Naruszewicz skończyła w tym roku 48 lat. Aktorka największą popularność zyskała za sprawą serialu "Klan", w którym wcieliła się w rolę Beaty. W rozmowie z "Faktem" gwiazda opowiedziała o swojej matce, która cierpi na Alzheimera.

Naruszewicz podkreśla, że nie spodziewała się takiej diagnozy. Wcześniej w jej rodzinie nikt nie chorował na Alzheimera, a zachowanie matki wskazywało raczej na depresję.

ycipk-2pssb1

"Mama powoli zamykała się na rzeczywistość. Coraz mniej jej się chciało. Przestała wyjeżdżać na wakacje, zaczęła się izolować. Z rodziną mogliśmy ją odwiedzać, ale ona za nic nie chciała przyjechać do nas (...) Doszło do tego, że przestała w ogóle wychodzić z domu" – mówi Naruszewicz.

Potem pojawiły się pierwsze problemy z pamięcią – myliła dni tygodnia, zapominała u urodzinach bliskich. "Pierwsze objawy mogłam zauważyć już trzy lata wcześniej" – dodaje aktorka.

Naruszewicz zwraca również uwagę na inny problem. Podkreśla, że lekarz nie dał jej żadnych wskazówek dotyczących tego, jak powinna opiekować się matką. Uważa, że lekarze bagatelizują problem.

ycipk-2pssb1

"Chory i jego rodzina powinni otrzymać pakiet wszelkich informacji na temat pomocy oraz tego, co robić lub gdzie tej pomocy szukać" – tłumaczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"

ycipk-2pssb1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pssb1

ycipk-2pssb1
ycipk-2pssb1