GwiazdyDorota Wellman chce pozwać TVP. Domaga się przeprosin

Dorota Wellman chce pozwać TVP. Domaga się przeprosin

Dorota Wellman
Dorota Wellman
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. JPI
18.05.2021 11:19

Dorota Wellman, znana dziennikarka i prowadząca "Dzień dobry TVN", wkroczy na sądową ścieżkę z Telewizją Polską. Wszystko przez materiał, który został wyemitowany na jej temat.

11 maja w głównym wydaniu serwisu informacyjnego "Wiadomości" wyemitowano materiał, w którym jedną z bohaterek była Dorota Wellman. Według zawartych w reportażu informacji Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu miałby zapłacić prawie 700 tys. zł za szkolenie m.in. seniorów z obsługi smartfonów. Część pieniędzy miałaby trafić, jak twierdzi TVP, do kieszeni dziennikarki TVN-u, której zaproponowano udział i poprowadzenie akcji.

Po emisji opolski urząd wydał oświadczenie, w którym przeprosił Wellman za zaistniałą sytuację i wyjaśnił, że prezenterka nie podpisała żadnej umowy w kwestii szkolenia.

"Oświadczamy, że prowadzono wstępne rozmowy z menadżerem pani Doroty Wellman, jednakże nie podpisano żadnej umowy dotyczącej jej udziału w projekcie. Pani Dorota Wellman była rozważana jako jedna z osób, która zajmowałaby się systemem motywacyjnym w szkoleniu organizowanym w Opolu, jednakże Urząd nie poczynił w tym zakresie z Panią Dorotą Wellman wiążących ustaleń" - napisano w komunikacie.

Wylała się fala hejtu

Mimo przeprosin ze strony urzędu, na Dorotę zdążyła się wylać fala hejtu. W wywiadzie dla "Newsweeka" prezenterka "Dzień dobry TVN" zapowiedziała, że pozwie Telewizję Polską za naruszenie dóbr osobistych.

- Bardzo dziękuję za przeprosiny, ale już się wylało, już wykipiało. Opinia publiczna wnioskuje już, że jestem złodziejem okradającym emerytów na 700 tys. zł. Czuję się jakby mnie ktoś obrzygał. Jak mówi, będzie domagać się od TVP przeprosin - powiedziała Wellman.

Dziennikarka podkreśliła również, takimi materiałami bardzo łatwo kogoś oczernić i przedstawić w złym świetle. Przez to teraz ona musi się tłumaczyć, choć zapewnia, że nie zrobiła nic złego.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl