UrodaDwutlenek węgla to nowy botoks?

Dwutlenek węgla to nowy botoks?

Dwutlenek węgla to nowy botoks?
Źródło zdjęć: © 123RF
15.11.2012 13:00, aktualizacja: 26.11.2012 10:50

Dwutlenek węgla został okrzyknięty nowym botoksem. Terapia tym "cudownym gazem" pomoże nie tylko w walce ze zmarszczkami. Równie skutecznie działa w przypadku blizn i
worków pod oczami.

Dwutlenek węgla został okrzyknięty nowym botoksem. Terapia tym "cudownym gazem" pomoże nie tylko w walce ze zmarszczkami. Równie skutecznie działa w przypadku blizn i worków pod oczami.

Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji pod skórę. Nadmiar związku CO2 wysyła organizmowi sygnał, że "brakuje tlenu", co z kolei powoduje uwalnianie tlenu do krwi, poprawiając krążenie - podaje 'Daily Mail".

Dwutlenek węgla generuje także wzrost kolagenu w komórkach skóry, który ma działanie odmładzające.

Dr Ravi Jain, który najpierw testował stosowanie dwutlenku węgla za darmo, był zaskoczony pozytywnymi efektami karboksyterapii: "Ku mojemu zdziwieniu, wszyscy pacjenci byli zadowoleni i wszyscy wrócili, nawet, kiedy gdy zacząłem pobierać opłaty za zabiegi." - czytamy w "Daily Mail".

Terapia dwutlenkiem węgla jest uważana za największy przełom w medycynie estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Skuteczność tej metody jest rzeczywiście imponująca. Wydaje się być nie tylko skuteczna w walce ze zmarszczkami, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy rozstępami albo łysieniem, ale przede wszystkim bezpieczna.

Wciąż jednak trwają badania nad tą metodą i nieznane są jeszcze wszystkie skutki uboczne jej stosowania.