GwiazdyDymna, Hoffman, Nosowska, „Diablo” i Najsztub razem

Dymna, Hoffman, Nosowska, „Diablo” i Najsztub razem

Dymna, Hoffman, Nosowska, „Diablo” i Najsztub razem
Źródło zdjęć: © bogdankrezel.com

14.01.2011 12:08, aktual.: 14.01.2011 12:54

Znana aktorka, wokalistka, reżyser, bokser i dziennikarz będą zachęcać do przekazywania
1proc. podatku na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie - podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Znana aktorka, wokalistka, reżyser, bokser i dziennikarz będą zachęcać do przekazywania 1proc. podatku na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie - podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Fundacja Anny Dymnej rozpoczyna wkrótce budowę Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego „Spotkajmy się” w nadmorskim Lubiatowie.

Będzie to miejsce wypoczynku i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mogą sobie pozwolić na wyjazd poza miejsce zamieszkania. Na terenie ośrodka powstaną m.in. Warsztaty Terapii Artystycznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. To właśnie na ten cel Fundacja znanej aktorki będzie gromadziła tegoroczny 1% podatku. W kampanię zaangażowali się charytatywnie m.in.: Jerzy Hoffman, Katarzyna Nosowska, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk i Piotr Najsztub. W spocie promującym budowę ośrodka wystąpią wspólnie z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie – podopiecznymi Fundacji „Mimo Wszystko”.

Dlaczego zdecydowali się na udział w kampanii?

Piotr Najsztub: Jeśli jest szansa na to, aby stworzyć miejsce, gdzie ludzie niepełnosprawni będą mogli wyjeżdżać – często po raz pierwszy w swoim życiu – i spotykać się z innymi ludźmi, zmienić widok za oknem, coś pięknego zobaczyć i przeżyć, to trzeba zrobić wszystko, żeby im w tym pomóc. Wierzę, że ten ośrodek powstanie, bo widzę co Pani Anna Dymna robi. To nie są jakieś fajerwerki albo puste słowa - za nią stoją konkretne działania, które zmieniają naszą rzeczywistość.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk: Jestem człowiekiem, który lubi się spotykać z innymi ludźmi. Wśród spotkań, które szczególnie pamiętam, są spotkania z dzieciakami z domów dziecka, ośrodków wychowawczych i osobami niepełnosprawnymi. Byłem kiedyś w takim ośrodku dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Większość z nich nie zdawała sobie nawet sprawy z tego kim jestem, ale bardzo ciepło mnie przyjęli. W ich oczach widziałem szczerość i bezinteresowną radość. Ci ludzie nic ode mnie nie chcieli. Po prostu cieszyli się z tego, że przyjechałem, coś im opowiadam, razem się śmiejemy. To było bardzo miłe uczucie. Jeśli mój udział w tej kampanii choć trochę takim ludziom pomoże, to będzie dla mnie wielka radość. 1% to dla jednego człowieka znaczy 1 zł, dla kogoś innego to jest 100 tys. zł. Ale jedne i drugie pieniądze są równie ważne, bo mogą komuś konkretnie pomóc. Wierzę w to i cieszę się, że będę mógł przekonywać innych do tej idei.

Jerzy Hoffman: Od lat śledzę działalność Anki Dymnej na rzecz osób niepełnosprawnych i uważam, że to jest coś fenomenalnego. Kocham ją jako aktorkę i jako człowieka. Jeśli mój udział w tych zdjęciach choć w najmniejszym stopniu pomoże jej w pięknym dziele, którego się podjęła, to będzie to dla mnie ogromny zaszczyt i radość.

Kasia Nosowska: Przez całe życie zastanawiam się nad tym, po co w ogóle jestem, istnieję. Jeżeli mogę zrobić cokolwiek, co sprawi, że świat będzie lepszy albo czyjeś życie się zmieni, to staram się to robić. Nie lubię pytań po co i dlaczego. Po prostu czuję, że tak trzeba.

Dlaczego Anna Dymna zdecydowała się zaangażować do udziału w 1% kampanii znane nazwiska?

Anna Dymna, aktorka, prezes Fundacji „Mimo Wszystko”: Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że we wszystkich działaniach, które podejmuję, najważniejsza jest życzliwość i wzajemne zaufanie. Nasz spot 1% mógłby być rysunkowy, ale zaangażowanie w niego ludzi, którzy są osobowościami i mają za sobą wiele życiowych doświadczeń i osiągnięć sprawia, że zyskuje on nieprawdopodobną siłę. To, że tacy ludzie jak Jerzy Hoffman, Kasia Nosowska, Piotr Najsztub i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk ufają nam i wierzą w to, co robimy, jest moją ogromną radością. Oczywiście – jak co roku – będę wszystkich zachęcać do tego, aby przekazywali swój 1% na organizacje, które działają blisko nich i w każdej chwili mogą sprawdzić, jak działają i komu pomagają. Ważne, żeby to co się dzieje z tym 1%, nas obchodziło. W ten sposób, małymi krokami, naprawdę możemy zmieniać świat na lepszy…

Kampanię dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” realizuje Agencja TBWA\ z Warszawy.
- Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że gwiazdy, które są mistrzami i autorytetami w swoich dziedzinach, same proponowały teksty, które mówią w spocie. Są więc współautorami całej kampanii. Dodaje to naszemu przekazowi autentyczności i siły – mówi Malina Wieczorek, Non Profit&Art Promotion Director TBWA\TELESCOPE.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także