WP

Dyrektorka Danuta Zaborowska nie dopuściła do egzaminu. Nauczyciele jej dziękują

Dyrektorka szkoły w Powiesku Danuta Zaborowska zasłynęła na cały kraj po tym, jak odesłała do domu gimnazjalistów w dniu egzaminu. Nie zgodziła na to, by osobami nadzorującymi młodzież podczas pisania testu byli strażacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny 2019
Egzamin gimnazjalny 2019 (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
WP

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Chełmińskiej, Powiesk. We wsi mieszka 350 osób.

W szkole strajkują wszyscy nauczyciele, a katecheta jest chory. Gdy wydaje się, że nie będzie nikogo do przeprowadzenia egzaminów, na salę piętnaście minut przed rozpoczęciem zostają przysłani... trzej strażacy.

WP

Choć są naciski na dyrektorkę, by pozwoliła im nadzorować uczniów, ona się nie zgadza. Uważa, że nie ma szans w kwadrans przeszkolić ludzi, którzy nigdy wcześniej nie nadzorowali żadnych nastolatków w szkole, a co dopiero w trakcie państwowych egzaminów gimnazjalnych. Odsyła do domu zarówno ich, jak i uczniów.

Gdy do kuratorium doszła wiadomość o tym, co się stało, do wsi przyjechała wicekuratorka wraz z wizytatorką, by choć druga część egzaminu się odbyła. Problem nieobecnych gimnazjalistów, którzy przecież zostali odesłani do domów, rozwiązał wójt Powieska. Jak donoszą mieszkańcy, miał jeździć po domach i znajdować uczniów, by ich powiadomić o sytuacji.

Odwaga dyrektorki szkoły, która postawiła się naciskom ze strony kuratorium, została doceniona przez nauczycieli w całej Polsce. Zewsząd są kierowane najlepsze życzenia w jej stronę, a internauci zachęcają do wysłania Danucie Zaborowskiej kartki z wyrazami szacunku i uznania.

WP

Zobacz także: Projektuje dla dojrzałych kobiet. Wśród nich jest wiele celebrytek

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP