Trwa ładowanie...

Dzieci z Arki Noego nie chodziły na religię. Założyciel zespołu wyjaśnia

Arka Noego to kultowy dziecięcy zespół, który sprzedał prawie 7 milionów płyt. Założycielem i jednocześnie ojcem siedmiorga dzieci jest Robert Friedrich, który wyznał, że żadne z nich nie chodziło na lekcje religii.

Share
Arka Noego
Arka NoegoŹródło: East News
d3mnvk7

Arka Noego to zespół wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał ponad 20 lat temu, gdy szukano zespołu, który miałby zaśpiewać podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

"Arka Noego" idealnie wstrzeliła się w lukę na polskiej scenie muzycznej. Piosenki zespołu stały się popularne nie tylko w kraju, ale również za granicą. Utwory zostały przetłumaczone na kilka języków, a zespół sprzedał prawie 7 milionów płyt.

Od 1999 roku przez "Arkę Noego" przewinęło się prawie 100 dzieci. Wśród nich pociechy samego założyciela zespołu - Roberta Friedricha. Muzyk grał w wielu innych zespołach, ale tylko ten zrobił oszałamiającą karierę. "Żaden zespół, w którym grałem nie sięga nawet do pięt Arce Noego" - powiedział w rozmowie z Galą.

d3mnvk7

Friedrich jest osobą wierzącą, ale jednocześnie deklaruje się jako antyklerykał, dlatego zdecydował, że nie chce, aby księża uczyli jego dzieci. "Moje dzieci nie chodziły na religię w szkole, sprawy wiary wolałem dzieciom przekazywać sam, bazując na moim doświadczeniu, a nie wyuczonej teologii" - wyjawił.

Ponadto muzyk uważa, że można wierzyć i jednocześnie grać w różnych zespołach, również rockowych. "Sam jestem antyklerykałem i bycie w zespole nie miało wpływu na moje relacje z Chrystusem" - dodał.

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mnvk7

Podziel się opinią

Share
d3mnvk7
d3mnvk7