Trwa ładowanie...

Dzieci z Arki Noego nie chodziły na religię. Założyciel zespołu wyjaśnia

Arka Noego to kultowy dziecięcy zespół, który sprzedał prawie 7 milionów płyt. Założycielem i jednocześnie ojcem siedmiorga dzieci jest Robert Friedrich, który wyznał, że żadne z nich nie chodziło na lekcje religii.

Share
Arka Noego
Arka NoegoŹródło: East News
d3jv09b

Arka Noego to zespół wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał ponad 20 lat temu, gdy szukano zespołu, który miałby zaśpiewać podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

"Arka Noego" idealnie wstrzeliła się w lukę na polskiej scenie muzycznej. Piosenki zespołu stały się popularne nie tylko w kraju, ale również za granicą. Utwory zostały przetłumaczone na kilka języków, a zespół sprzedał prawie 7 milionów płyt.

Od 1999 roku przez "Arkę Noego" przewinęło się prawie 100 dzieci. Wśród nich pociechy samego założyciela zespołu - Roberta Friedricha. Muzyk grał w wielu innych zespołach, ale tylko ten zrobił oszałamiającą karierę. "Żaden zespół, w którym grałem nie sięga nawet do pięt Arce Noego" - powiedział w rozmowie z Galą.

d3jv09b

Friedrich jest osobą wierzącą, ale jednocześnie deklaruje się jako antyklerykał, dlatego zdecydował, że nie chce, aby księża uczyli jego dzieci. "Moje dzieci nie chodziły na religię w szkole, sprawy wiary wolałem dzieciom przekazywać sam, bazując na moim doświadczeniu, a nie wyuczonej teologii" - wyjawił.

Ponadto muzyk uważa, że można wierzyć i jednocześnie grać w różnych zespołach, również rockowych. "Sam jestem antyklerykałem i bycie w zespole nie miało wpływu na moje relacje z Chrystusem" - dodał.

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3jv09b

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jv09b
d3jv09b