GwiazdyDzieci z Arki Noego nie chodziły na religię. Założyciel zespołu wyjaśnia

Dzieci z Arki Noego nie chodziły na religię. Założyciel zespołu wyjaśnia

Arka Noego
Arka Noego
Źródło zdjęć: © East News
Klaudia Stabach
29.11.2020 14:15, aktualizacja: 02.03.2022 15:47

Arka Noego to kultowy dziecięcy zespół, który sprzedał prawie 7 milionów płyt. Założycielem i jednocześnie ojcem siedmiorga dzieci jest Robert Friedrich, który wyznał, że żadne z nich nie chodziło na lekcje religii.

Arka Noego to zespół wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał ponad 20 lat temu, gdy szukano zespołu, który miałby zaśpiewać podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

"Arka Noego" idealnie wstrzeliła się w lukę na polskiej scenie muzycznej. Piosenki zespołu stały się popularne nie tylko w kraju, ale również za granicą. Utwory zostały przetłumaczone na kilka języków, a zespół sprzedał prawie 7 milionów płyt.

Od 1999 roku przez "Arkę Noego" przewinęło się prawie 100 dzieci. Wśród nich pociechy samego założyciela zespołu - Roberta Friedricha. Muzyk grał w wielu innych zespołach, ale tylko ten zrobił oszałamiającą karierę. "Żaden zespół, w którym grałem nie sięga nawet do pięt Arce Noego" - powiedział w rozmowie z Galą.

Friedrich jest osobą wierzącą, ale jednocześnie deklaruje się jako antyklerykał, dlatego zdecydował, że nie chce, aby księża uczyli jego dzieci. "Moje dzieci nie chodziły na religię w szkole, sprawy wiary wolałem dzieciom przekazywać sam, bazując na moim doświadczeniu, a nie wyuczonej teologii" - wyjawił.

Ponadto muzyk uważa, że można wierzyć i jednocześnie grać w różnych zespołach, również rockowych. "Sam jestem antyklerykałem i bycie w zespole nie miało wpływu na moje relacje z Chrystusem" - dodał.

Źródło artykułu:WP Kobieta