GwiazdyEdyta Wojtczak żyje bardzo skromnie. Wiemy, ile wynosi jej emerytura po 40 latach pracy

Edyta Wojtczak żyje bardzo skromnie. Wiemy, ile wynosi jej emerytura po 40 latach pracy

Edyta Wojtczak żyje skromnie
Edyta Wojtczak żyje skromnie
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KPL

01.07.2022 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edyta Wojtczak jest żyjącą legendą Telewizji Polskiej. Prezenterka i konferansjerka ma obecnie 86 lat i utrzymuje się wyłącznie z emerytury. Okazuje się, że żyje bardzo skromnie, a inflacja daje się jej mocno we znaki.

Wojtczak do TVP trafiła w czasach jej największej świetności i przed kamerą przepracowała 40 lat. Trafiła tam dzięki konkursowi "Przekroju" pt. "Piękne dziewczyny na ekrany". Do wzięcia w nim udziału namówił ją ówczesny chłopak, a zdjęcie pani Edyty zaintrygowało Irenę Dziedzic, która szukała swojej następczyni. Okazało się, że w parze z urodą idą też elokwencja i nienaganna dykcja, a Wojtczak szybko stała się ulubienicą widzów.

Ikona Telewizji Polskiej

W TVP zapowiadała programy, prowadziła festiwale w Opolu, a z czasem zaczęła pojawiać się w popularnych programach (m.in. "Wielokropku"). Widzowie zapamiętali ją także jako prowadzącą w duecie z Janem Suzinem wieczory sylwestrowe.

Jednak Wojtczak z ekranu zniknęła lata temu. Do pewnego momentu chętnie brała udział w wydarzeniach publicznych: koncertach czy premierach teatralnych, ale od kilku lat praktycznie nie wychodzi z mieszkania.

Jak żyje dziś Edyta Wojtczak?

Okazuje się, że była gwiazda TVP mieszka w skromnej kawalerce.

"Po czterdziestu latach pracy dostaję od państwa dwa tysiące złotych"

– powiedziała w "Super Expressie" w 2017 roku. Szybko dodała jednak, że inni emeryci są w jeszcze gorszej sytuacji.

Dziś Edyta Wojtczak unika wywiadów, ale redaktorzy tabloidu wyliczyli, że na jej konto spływa obecnie ok. 2,4 tys. złotych miesięcznie. Prezenterka nie doczekała się dzieci – jej mąż, Michał Szymański, wyjechał na zachód na początku lat 80. i zerwał kontakt z żoną.

"Marzyłam o domu, rodzinie, dzieciach, ale na marzeniach się skończyło. Widocznie tak miało być" – mówiła pani Edyta w wywiadzie dla "Przyjaciółki". Przyznała wówczas także, że po wyjeździe, nieżyjącego już dziś, męża jej świat się zawalił.

Przed odejściem z telewizji Wojtczak "wychowała" swoją zastępczynię. To ona jest matką sukcesu Katarzyny Dowbor, z którą przez dwa lata ćwiczyła pracę przed kamerą.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także