FitnessEfektywniejszy i... weselszy niż bieganie! Fitness na trampolinach to hit

Efektywniejszy i... weselszy niż bieganie! Fitness na trampolinach to hit

Efektywniejszy i... weselszy niż bieganie! Fitness na trampolinach to hit
Źródło zdjęć: © Instagram.com

30.05.2017 15:51, aktual.: 30.05.2017 18:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skakanie na trampolinie kojarzy ci się tylko z dziecięcą zabawą? To błąd! Przy każdym podskoku nasze ciało na chwile zawisa w stanie nieważkości, żeby opaść z siłą cztery razy większą niż grawitacja. Dzięki temu działaniu fizyki możesz znacznie poprawić koordynację, spalić kalorie i... nieźle się spocić!

Fitness na trampolinach to ostatnio, obok pilatesu i jogi, najpopularniejsze zajęcia w klubach fitness. Na ich punkcie oszalały blogerki, celebrytki i zwykłe dziewczyny. Skąd sukces przyrządu dotąd kojarzonego z dziecięcymi wygłupami? Trudno o sport, który wyzwala więcej endorfin.

Dodatkowo badania wykazały, że skakanie na trampolinie jest o 68 proc. skuteczniejsze niż tradycyjny jogging. Dzięki aktywnemu ćwiczeniu na trampolinie w 45 minut spala się nawet 800 kalorii!

Energia wszystkich mięśni

Trenerzy wśród największych zalet trampolin wymieniają pracę wszystkich (!) mięśni, a co za tym idzie skuteczne rzeźbienie sylwetki. Poza tym w czasie skoków możliwy jest swobodny przepływ limfy w organizmie, szybciej usuwane są toksyny, martwe komórki i łatwiej absorbowane składniki odżywcze, które organizm zamienia w energię. Przyspieszona jest także przemiana materii i stymulowane procesy trawienne, więc to strzał w dziesiątkę dla osób odchudzających się.

Skakać każdy może

Na plus działa także fakt, że obciążenie stawów w trakcie takich ćwiczeń na trampolinie jest mniejsze niż w czasie np. biegu. Dzięki temu oddawać się tej aktywności fizycznej mogą nawet osoby starsze i po kontuzjach (chodzi o miękkie lądowanie, jakie gwarantuje trampolina). Jedyne przeciwwskazanie do używania trampoliny to zaburzenia błędnika. Równowaga jest bowiem kluczem do prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Trampolina dobra na zmarszczki?!

Mało kto oczekuje od ćwiczeń fizycznych, ale energiczne podskoki mogą zbawiennie działać także na naszą skórę! Chodzi nie tylko o cellulit, ale i ilość zmarszczek. Wzmacnianie komórek wywoływane jest impulsami i ściągnięciami mięśni, do których dochodzi w czasie podskoków, wzmacia komórki, a to z kolei ma dobry wpływ na tkanki. Lepsza i szybsza regeneracja skóry gwarantowana.

Dla każdego

Kolejna zaleta? Łatwa dostępność! Prawie każdy klub fitness ma obecnie w swojej ofercie zajęcia, których główną bohaterka jest trampolina. Jednorazowe wejście kosztuje zazwyczaj 20-30 złotych.

Jeśli tylko masz (lub twoje dziecko) trampolinę w domu, warto też spróbować samodzielnego treningu. Taka dziecięca prwdopodobnie szybko się zużyje i może nie być wystarczająco stabilna, więc w razie chęci dalszych ćwiczeń, lepiej zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Należy zwrócić uwagę na jakość: stalową ramę, wystrzymałą matę i solidne sprężyny, które dobrze zamortyzują skoki. Ceny na portalach aukcyjnych zaczynają się już od 200 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także