Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
kawa

Ekspres do kawy, kapsułki i dobry humor – poznaj przepis na perfekcyjny poranek

Nie bez powodu mówi się, że ktoś wstał "lewą nogą”. To, jak się obudzimy i jak nastroi nas do życia poranek, wpływa na nasz humor w ciągu dnia. Warto więc zadbać o to, aby z uśmiechem na ustach witać nowy dzień, w czym bez wątpienia pomoże nam dobra kawa. Jak ją przygotować?

Share
Ekspres do kawy, kapsułki i dobry humor – poznaj przepis na perfekcyjny poranek
Źródło: Materiały prasowe
d33vk2t

Nastrój po poranku rzutuje na cały dzień
Poranek ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Tych kilka przełomowych chwil wpływa znacząco na to, jaki będzie nasz cały dzień. Wielu z nas nie cieszy się najlepszym humorem po nie najlepiej przespanej nocy lub gwałtownej pobudce. Z drugiej jednak strony, ranek pełen pozytywnych emocji inspiruje do działania na kolejne godziny. Warto więc zadbać o pozytywne nastawienie już na początku dnia.

Jak poprawić sobie humor o poranku? Można wstawać wcześniej, żeby mieć poczucie dłuższego dnia, albo zaczynać dzień od ćwiczeń fizycznych. Wielu z nas jednak sięga w tym celu po kawę, jesteśmy bowiem przekonani, że w ten sposób dodamy sobie energii, a aromat gorącego naparu pobudzi nas do życia.

Kawa w walce ze złym nastrojem?
CBOS podaje, że nawet 10% dorosłych Polaków dotkniętych jest depresją. Przyczyn takiego stanu upatruje się w długotrwałym stresie, szybkim tempie życia oraz samotności. Do depresji częściej przyznają się respondenci nieaktywni zawodowo niż osoby pracujące. Jak dowodzą badania, jeśli poranek rozpoczynamy od włączenia ekspresu do kawy i rozkoszowania się naparem, mamy mniejsze ryzyko zachorowania na depresję. W przypadku kawoszy jest ono mniejsze o około 8% niż u osób, które kawy w ogóle nie piją. Jeśli dodatkowo napój ten wypijają w pracy, prawdopodobieństwo depresji spada o kolejne 8%.

d33vk2t

Za przeciwdepresyjne działanie kawy odpowiada kofeina. Składnik ten nie tylko dodaje nam energii do działania, ale jednocześnie stymuluje produkcję odpowiedzialnych za dobry nastrój substancji: serotoniny, dopaminy i noradrenaliny. Jest to naukowy dowód na to, że kawa może być antydepresantem naturalnego pochodzenia i tym bardziej warto po nią sięgnąć o poranku. Warto jednak czynić to z umiarem.

Czy warto pić kawę rano?
Przygotowanie porannej kawy może być dla nas ważnym rytuałem, który pozytywnie nastroi nas do życia i wyzwoli pokłady energii niezbędne do pokonywania codziennych wyzwań. Czy jednak rzeczywiście kawa może mieć wpływ na nasz dobry humor każdego poranka? Tak twierdzi Coffee Ambassador Nespresso Anna Oleksak:

Badania dotyczące porannych rytuałów Polaków pokazują, że kawa to najważniejszy element poranka. Szeroki wybór kaw Nespresso sprawia, że niezależnie od tego, czy preferujemy szybkie espresso, większej pojemności lungo lub americano do porannej prasówki, czy też rozpieszczające zmysły weekendowe cappuccino, dzień rozpoczniemy ze smakiem. Rano liczy się każda minuta. Dzięki ekspresowi Essenza Mini w zestawie z Aeroccino3 przygotujemy dokładnie takie kawy, na jakie mamy ochotę, a do tego w błyskawicznym tempie.

Nie bez znaczenia jest także możliwość delektowania się ulubionym napojem w domowym zaciszu, bez potrzeby stania po niego w kawiarnianej kolejce czy tracenia cennych minut podczas przerwy w pracy. Co więcej nowoczesny ekspres do kawy, kapsułki i spieniacz do mleka to zestaw, który pozwoli nam przygotować ulubiony napój bez bałaganu w kuchni.

d33vk2t

Ekspres do kawy na kapsułki ułatwi przygotowanie wyśmienitej kawy
Przygotowanie porannej kawy i rozkoszowanie się jej piciem w pierwszych promieniach wschodzącego słońca pozwoli nam się dobrze nastroić na cały dzień. Ekspres do kawy i kapsułki w kilka minut pozwolą nam przygotować ulubiony napój. Jeśli chcemy cieszyć się nim w różnych odsłonach warto zwrócić uwagę na urządzenia takie jak Essenza Mini &Aeroccino3 posiadające dodatkowo spieniacz do mleka, dzięki któremu przygotujemy kawy mleczne, np. caffè macchiato, caffè latte czy cappuccino, wszystkie bazujące na znakomicie wyważonym espresso. Urządzenie za jednym dotknięciem w krótkim czasie przygotuje dla nas kawę jak w kawiarni i poprawi nam nastrój nawet w mocno pochmurny poranek.

Ekspres do kawy, kapsułki i spieniacz do mleka to niezastąpiony zestaw, który może umilić nam początek dnia. Dla prawdziwych kawoszy z pewnością stanie się niezastąpionym rozwiązaniem w ich kuchni!

d33vk2t

Podziel się opinią

Share
d33vk2t
d33vk2t
Strona Główna WP