Qaqwqwrqw

ELLE Turkey tylko dla dorosłych

Marcowe wydanie tureckiego ELLE tylko dla pełnoletnich – to decyzja specjalnej komisji powołanej przy Radzie Ministrów w Istambule, mającej na celu ochronę dzieci przed obscenicznymi publikacjami. Wszystko przez niestosowną zawartość magazynu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ELLE Turkey tylko dla dorosłych
(Elle)
Qaqwqwrqw

Jak donosi Business of Fashion, turecka komisja rządowa zdecydowała się ograniczyć sprzedaż marcowego ELLE z powodu obscenicznej zawartości. Magazyn z Rosie Huntington-Whiteley na okładce uznany został za „Szkodliwy dla nieletnich” i właśnie taki napis kazano nakleić na każdy egzemplarz pisma.

Jednak to niejedyna kara, którą nałożyła turecka komisja na wydawców modowego magazynu. ELLE Turkey może być sprzedawane tylko w plastikowym opakowaniu lub specjalnej kopercie i musi znaleźć się na niej napis: „Tylko powyżej 18. roku życia”. Ponadto komisja zakazała jakiekolwiek reklamy marcowego ELLE Turkey.

Te kary to wynik analizy, którą przeprowadziła wspomniana komisja, uznając, że w magazynie znajdują się treści szkodliwe dla dzieci. Niestety eksperci nie podali, co dokładnie było niemoralne.

Qaqwqwrqw

Mehmet Yakup Yilmaz z Dogan Burda Dergi powiedział na łamach Bloomberg, że nie otrzymał oficjalnego pisma o decyzji rządu, ale potwierdził, że jeśli tylko ono wpłynie, wydawnictwo będzie apelować o unieważnienie decyzji komisji.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw