ModaELLE Turkey tylko dla dorosłych

ELLE Turkey tylko dla dorosłych

ELLE Turkey tylko dla dorosłych
Źródło zdjęć: © Elle
Aleksandra Nagel
24.03.2017 20:19, aktualizacja: 25.03.2017 21:00

Marcowe wydanie tureckiego ELLE tylko dla pełnoletnich – to decyzja specjalnej komisji powołanej przy Radzie Ministrów w Istambule, mającej na celu ochronę dzieci przed obscenicznymi publikacjami. Wszystko przez niestosowną zawartość magazynu.

Jak donosi Business of Fashion, turecka komisja rządowa zdecydowała się ograniczyć sprzedaż marcowego ELLE z powodu obscenicznej zawartości. Magazyn z Rosie Huntington-Whiteley na okładce uznany został za „Szkodliwy dla nieletnich” i właśnie taki napis kazano nakleić na każdy egzemplarz pisma.

Jednak to niejedyna kara, którą nałożyła turecka komisja na wydawców modowego magazynu. ELLE Turkey może być sprzedawane tylko w plastikowym opakowaniu lub specjalnej kopercie i musi znaleźć się na niej napis: „Tylko powyżej 18. roku życia”. Ponadto komisja zakazała jakiekolwiek reklamy marcowego ELLE Turkey.

Zobacz także:
Efekt księżnej Kate
Efekt księżnej Kate

Te kary to wynik analizy, którą przeprowadziła wspomniana komisja, uznając, że w magazynie znajdują się treści szkodliwe dla dzieci. Niestety eksperci nie podali, co dokładnie było niemoralne.

Mehmet Yakup Yilmaz z Dogan Burda Dergi powiedział na łamach Bloomberg, że nie otrzymał oficjalnego pisma o decyzji rządu, ale potwierdził, że jeśli tylko ono wpłynie, wydawnictwo będzie apelować o unieważnienie decyzji komisji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także