Trwa ładowanie...

Ewa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej. O tym romansie mówiła cała Polska

O tym, że Ewa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej, plotkowała przed laty cała Polska. Ludwik Kosmal często zdradzał żonę, ale Sałackiej był wierny. Po dwóch latach jednak chciał wrócić do żony.

Ewa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej.  O tym romansie mówiła cała PolskaEwa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej. O tym romansie mówiła cała PolskaŹródło: AKPA
d1nnynj
d1nnynj

Barbara Brylska i Ludwik Kosmal poznali się w kwietniu 1970 roku, a w październiku byli już po ślubie. Trzy lata później aktorka urodziła córkę Basię, jakiś czas później syna Ludwika. Niestety, małżeństwo aktorki i znanego warszawskiego ginekologa nie było szczęśliwe. Kosmal często zdradzał żonę, a poza tym często upijał się do nieprzytomności. Mimo wszystko Barbara Brylska kochała go i chciała za wszelką cenę uratować ten związek.

Ich małżeństwo nie było szczęśliwe

Niestety pewnego dnia mąż aktorki spakował się i wyprowadził z domu do Ewy Sałackiej. O tym, że Ludwik zamieszkał z inną kobietą, Barbara Brylska dowiedziała się po powrocie z podróży służbowej do Egiptu, w którą na początku 1986 roku wybrała się z Jerzym Hoffmanem.

d1nnynj

- Ludwik (...) został przygarnięty przez pewną panią znaną z telewizji, która miała córkę rozwódkę na wydaniu. Pretendentka do roli partnerki Ludwika była również aktorką, znacznie młodszą od jego żony i bardziej ekstrawagancką. Taką, jak mawiał z dumą Ludwik, za którą nawet psy się oglądały. To, że jej ukochany jest ojcem dwojga nieletnich dzieci, jakoś jej nie przeszkadzało - tak opisuje Ewę Sałacką autorka książki "Barbara Brylska w najtrudniejszej roli".

Odejście męża bardzo zabolało Barbarę Brylską. Po pewnym czasie jednak doszła do wniosku, że może dobrze się stało.

- Zaangażowałam na stałe gosposię, panią Ludwikę. Uważam, że zamieniając Ludwika w Ludwikę, zrobiłam świetny interes. Zajęła jego pokój. Nie muszę gotować, sprzątać. - żartowała Brylska w jednym z wywiadów.

Niewierny mąż po dwóch latach chciał wrócić do rodziny

Ludwik Kosmal regularnie spotykał się z dziećmi. Swą nieobecność w domu tłumaczył tym, że zgubił drogę, ale z pewnością kiedyś ją odnajdzie. I faktycznie, po dwóch latach związku z Sałacką postanowił wrócić na łono rodziny. Wtedy Brylska poprosiła go o zgodę na rozwód.

d1nnynj

- Nie oponował. Prosił tylko o kupienie dla niego kawalerki- czyamy w biografii Brylskiej napisanej przez Barbarę Rybałtowską.

Barbara Brylska i Ludwik Kosmal pogodzili się dopiero po tragicznej śmierci córki. Basia zginęła w 1993 roku w wypadku samochodowym. Nie wrócili jednak do siebie. Kosmal zmarł w sierpniu 2018 roku. Barbara Brylska po rozwodzie nie zdecydowała się związać na stałe z żadnym mężczyzną. Do dziś jest singielką.

Ewa Sałacka z kolei po rozstaniu z Kosmalą, wyszła za mąż za stomatologa i chirurga szczękowego Witolda Kirsteina, który był jej drugim mężem i była z nim aż do nagłej śmieci w lipcu 2006 roku. Pierwszym mężem Sałackiej był reżyser Krzysztof Krauze.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Rząd obawia się rozkwitu turystyki aborcyjnej. "Kobiety potrzebują pomocy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nnynj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nnynj