GwiazdyEwa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej. O tym romansie mówiła cała Polska

Ewa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej. O tym romansie mówiła cała Polska

Ewa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej.  O tym romansie mówiła cała Polska
Ewa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej. O tym romansie mówiła cała Polska
Źródło zdjęć: © AKPA
04.07.2021 11:42

O tym, że Ewa Sałacka odbiła męża Barbarze Brylskiej, plotkowała przed laty cała Polska. Ludwik Kosmal często zdradzał żonę, ale Sałackiej był wierny. Po dwóch latach jednak chciał wrócić do żony.

Barbara Brylska i Ludwik Kosmal poznali się w kwietniu 1970 roku, a w październiku byli już po ślubie. Trzy lata później aktorka urodziła córkę Basię, jakiś czas później syna Ludwika. Niestety, małżeństwo aktorki i znanego warszawskiego ginekologa nie było szczęśliwe. Kosmal często zdradzał żonę, a poza tym często upijał się do nieprzytomności. Mimo wszystko Barbara Brylska kochała go i chciała za wszelką cenę uratować ten związek.

Ich małżeństwo nie było szczęśliwe

Niestety pewnego dnia mąż aktorki spakował się i wyprowadził z domu do Ewy Sałackiej. O tym, że Ludwik zamieszkał z inną kobietą, Barbara Brylska dowiedziała się po powrocie z podróży służbowej do Egiptu, w którą na początku 1986 roku wybrała się z Jerzym Hoffmanem.

- Ludwik (...) został przygarnięty przez pewną panią znaną z telewizji, która miała córkę rozwódkę na wydaniu. Pretendentka do roli partnerki Ludwika była również aktorką, znacznie młodszą od jego żony i bardziej ekstrawagancką. Taką, jak mawiał z dumą Ludwik, za którą nawet psy się oglądały. To, że jej ukochany jest ojcem dwojga nieletnich dzieci, jakoś jej nie przeszkadzało - tak opisuje Ewę Sałacką autorka książki "Barbara Brylska w najtrudniejszej roli".

Odejście męża bardzo zabolało Barbarę Brylską. Po pewnym czasie jednak doszła do wniosku, że może dobrze się stało.

- Zaangażowałam na stałe gosposię, panią Ludwikę. Uważam, że zamieniając Ludwika w Ludwikę, zrobiłam świetny interes. Zajęła jego pokój. Nie muszę gotować, sprzątać. - żartowała Brylska w jednym z wywiadów.

Niewierny mąż po dwóch latach chciał wrócić do rodziny

Ludwik Kosmal regularnie spotykał się z dziećmi. Swą nieobecność w domu tłumaczył tym, że zgubił drogę, ale z pewnością kiedyś ją odnajdzie. I faktycznie, po dwóch latach związku z Sałacką postanowił wrócić na łono rodziny. Wtedy Brylska poprosiła go o zgodę na rozwód.

- Nie oponował. Prosił tylko o kupienie dla niego kawalerki- czyamy w biografii Brylskiej napisanej przez Barbarę Rybałtowską.

Barbara Brylska i Ludwik Kosmal pogodzili się dopiero po tragicznej śmierci córki. Basia zginęła w 1993 roku w wypadku samochodowym. Nie wrócili jednak do siebie. Kosmal zmarł w sierpniu 2018 roku. Barbara Brylska po rozwodzie nie zdecydowała się związać na stałe z żadnym mężczyzną. Do dziś jest singielką.

Ewa Sałacka z kolei po rozstaniu z Kosmalą, wyszła za mąż za stomatologa i chirurga szczękowego Witolda Kirsteina, który był jej drugim mężem i była z nim aż do nagłej śmieci w lipcu 2006 roku. Pierwszym mężem Sałackiej był reżyser Krzysztof Krauze.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta